| ClauditaSmile a întrebat:

O fata poate sa faca sex anal in timpul menstruatei? O prientena zicea ca nu

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate.Dar nu este prea placut.

caramela
| caramela a răspuns:

Alta cale de facut sex nu mai stiti? decat anal/oral? cred ca in perioada delicata puteti sa stati linistiti.

| mihai69 a răspuns:

O fată poate să facă sex anal doar dacă știe cum s-o facă. Indiferent dacă este sau nu la menstruație. Igiena, lubrifierea, încrederea reciprocă între parteneri ar fi doar câteva dintre bazele unui act reușit.
PS, de fapt, menstruația nu exclude relațiile sexuale de orice fel, cu condiția ca partenerul să fie indiferent la vederea sângelui, iar fata să nu sufere de sindrom menstrual. Evident, și aici igiena este primordială!

| neutrino a răspuns:

Daca-ti place poti face linistita, dar nu uita si de sexul oral. Ai insa grija in ce ordine si conditii practice aceste doua tipuri de sex.

| Fatamuntilor a răspuns:

In general actul sexual in timpul menstruat trebuie evitat. Oricare ar fi el.E destul neplacut pentru ambii parteri.
NU ca as impotriva sexului anal.Acesta trebuie practicat intre parteri care se cunosc foarte bine numai dupa o anumita varsta(21 de ani )Mare grija!

| Latinmoon a răspuns:

Nu pentru ca poti sa te imbolnavesti plus ca nu e igenic.

| Madayna a răspuns:

Se poate face dar in general este incomod, dar mai ales in perioada menstruatiei.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Teoretic da, practic nu. Nu este igienic si exista riscul bolilor

| sweet22D a răspuns:

Eu cred ca o persoana poate sta fara sex o saptamana...