| eusebiu27 a întrebat:

O fata poate sa rămână însărcinată dacă după sexul oral înghite sperma?

18 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta, raspunsul scurt si corect, este un categoric NU, fiindca sperma nu a ajuns in vaginul ''pasaricii''. Insa pentru ca raspunsul sa fie pe deplin obiectiv, sigur dar si corect explicat, trebuia sa stii ca sarcina se poate forma numai in anumite situatii si conditii.
In concluzie trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM sau din ORICE si cu atat mai putin chiar si... din NIMIC (fara sa existe sperma), asa cum cred destul de multi. Fiecare fata/femeie dar si baiat/barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul sa-si inceapa viata sexuala, ar trebui sa fie deja informati precis, ca sa stie/sa cunoasca foarte exact intregul proces si ''mecanism'' prin care se formeaza/produce sarcini. Daca ai fi fost deja corect/bine informat ai fi stiut ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 CONDITII, cu precizarea ca cele 2 conditii trebuie sa se produca OBLIGATORIU in acelasi timp si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata numai in cazul in care actul sexual (sau masturbarea) are loc in una sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE, sau sa fie inainte de zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei in momentul aparitiei OVULULUI VIABIL in uter. Doar in acel caz si numai in acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma, deci NU poate sa provina si din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI in cazul in care in mod cert sigur (si obligatoriu) sperma ajunge IN VAGIN, indiferent care ar fi cantitatea de sperma sau in ce loc din interiorul vaginului este ejaculata si ajunge sperma. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, căci ar fi nevoie ca ei să ajungă în vagin, și nu au cum, de acolo.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Iar ovulele dacă ar avea glas, i-ar spune. Mă tămpltule, pune sămânța unde trebuie!

| Sofer a răspuns:

Prin oral nu. Dacă sperma întra în vagin atunci rămâne fata însărcinată.

| cristimihailov a răspuns:

Si totusi, contrar parerilor de pe aici, cum ai reusit tu sa apari, asa dintr-un oral gay?

| alina2k18 a răspuns:

Nu poti sa ii faci copii in gurawinking
laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, o să aibă un bebeluș în stomac laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Aoleu, si trebuie sa se opereze ca sa-l scoata? sad

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, cezariana laughing))))).

| GoldenZenith a răspuns:

Da, si o sa il nasca pe fund la cateva ore dupa.

| aumih16 a răspuns:

Nu ramane insarcinata pe cale orala! ci anala! dar asta daca faci sex cu prezervativ! fara prezervativ nu ramai insarcinata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, acidul din stomac dezintegreaza spermatozoizii si chiar daca ar fi sa supravietuiasca, tractul genital n-are nicio legatura cu tractul digestiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur din stomac trece unde trebuie si ramane insarcinata...Sa fim seriosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insarcinata nu, dar o datã ce inghite lichidul ala, adn-ul tipului ramane in ea.
Iar când o sa ramana insarcinata cu cineva o micã parte din Adn-ul ala o sa îl dea copilului respectiv.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Fata ramane insarcinata numai daca baiatul respectiv elimina sperma in vaginul fetei asta in conditiile in care nu s-au protejat niciunul.Prin alt orificiu in afara de vagin nu are cum sa ramana insarcinata.Sanatate!

| IamJoKeR a răspuns:

Nu poate să rămână însărcinată dacă sex oral

| OkBoomer56 a răspuns:

Da, și o sa vomite tripleti rolling on the floor

| Maria3241 a răspuns:

Nu chiar deloc