| BlonduDePeScara a întrebat:

O femeie poate ramane insarcinata de pe suprafete? Ma refer fara contact sexual.Sa presupunem ca suprafata este o bucata de hartie igienica, iar dupa un sfert de ora se sterge cu ea la intimitate? Tin sa mentionez ca are in jur de 46 de ani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea ca in conditiile precizate/ mentionate sa se poata forma o sarcina sunt INFIME sau mai bine zis aproape in totalitate IMPOSIBILE chiar si in cazul in care femeia in acel moment ar fi in una din zilele cele mai fertile a ciclului menstrual. Si mai ales in cazul in care are varsta de 46 de ani, fiindca este posibil sa fie deja in perioada menopauzei. Sanatate!

| BlonduDePeScara explică (pentru corbulalbrosu):

Esti sigur?
Scuze ca par pisalog insa vreau sa ma linistesc

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La "intimitate", cu cata... deosebita consideratie este folosit acest cuvant thinking

Referitor la intrebare, este imposibil sa se intample asta la cele descrise de tine, pluc sa are si 46 de ani. Desi... sunt curios (desi nu sunt deloc curios) cum s-a ajuns la aceasta intrebare.

| BlonduDePeScara explică:

De asemenea as mai vrea sa intreb si cand se pot observa schimbari la aspectul fizic, ma refer la burta in timpul sarcinii

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BlonduDePeScara):

In majoritatea cazurilor, de obicei modificarea formei si a marimii abdomenului devine evidenta aproximativ de prin cea de a 5-a luna de sarcina instalata.