| Balcosmina55 a întrebat:

O intrebare mai mult pentru femei. Acum 2 luni am incercat sa o fac cu iubitul meu, dar nu a bagat-o de tot, adica nici macar capul nu era bagat de tot. A incercat de mai multe ori, dar tot asa. In ultimele doua saptamnai am avut stari de greata si cam atat. Mi-a venit CM de 2, in ambele luni de atunci, dar ultima data nu a fost chiar atat de inchis sangele, poate doar mi sa parea ca ma gandeam la altceva. Am venele vizibile pe sani de ceva timp. Saptamana trecuta am facut 2 teste, Surek(cred ca as se scrie) si unul l-am facut in timpul zilei, iar altul a doua zi dimineata, cu prima urina si au iesit ambele negative. Luna trecuta mi-a venit pe 12 iar acum trebuie sa-mi vina pe 9 si ma dor sanii si sunt putin mariti. Poate fi vorba de o sarcina sau sunt doar simptomele premenstruale? Sunt foarte nelinistita chiar daca am facut doua teste si au iesit negative

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur NU poate exista o sarcina instalata in situatia prezentata de tine din moment ce s-au produs 2 menstruatii intre timp. De asemenea rezultatul celor 2 teste de sarcina confirma in mod precis ca in urina NU exista hormonul de sarcina hCG. Modificarile aparute la nivelul sanilor reprezinta probabil doar una dintre simptomele premenstruale care anunta pornirea iminenta a menstruatiei. Poti fi foarte linistita, fiindca in situatia actuala, nu ai nici un motiv de ingrijorare. Multa sanatate!

| Alicezzz a răspuns:

Nu esti insarcinata!