| mirabella_1176 a întrebat:

O intrebare pentru cupluri dupa ce perioada de timp ati hotarat sa va faceti planuri de viitor Gen sa va mutati impreuna, sa va casatoriti? deoarece eu sunt intr-o relatie de 2 ani si jumatate iar astazi am avut o banala discutie cu pr meu ...eu i-am zis ca vreau sa ma casatoresc in jurul varstei de 21 22 de ani, iar el a reactonat foarte aiurea ...ca i se pare devreme ca nu stiu ce. m-am simtit ca dracu ca si cum eu nu as avea loc in viata lui in viitor. Pot sa va zic ca relatia noastra este una foarte frumoasa ma respecta si mi-a dovedit de foarte multe ori ca tine la mine Acum sunt total confuza! Astept parerile voastre! dau fundita big grinbig grin:

Răspuns Câştigător
| tzontzy a răspuns:

Pai uite prietenul tau. nu vrea asta pentru ca in mod normal daca va iubiti ff mult si tineti unu la altu si simtiti voi ca sunteti pregatiti sa vedeti cum decurge viata voastra in 2! si atata fara parinti asta este o decizie ff imp pentru ca dupa decizia pe care o luati dupa un anumit timp va veni si cererea in casatorie. el crede ca nu e momentul sa fiti atat de aproape poate nu tine indeajuns la u. sau e doar speriat? nu se stie nimic dar e clar ca el vrea sa mai treaca ceva timp pana sa va mutati eu zic sa mai astepti cu casatoritul la 21 22 de ani adica sa treaca 3 4 ani maxim 5 cu pers iubitha sai cun tot toate apucaturile si sa fi sigur de tot ceea ce face eu sper sa iti placa rasp si sa iti fie de fol :* succes

2 răspunsuri:
| madagascar a răspuns:

Pai eu m-am mutat cu al meu dupa un an jumate, in toamna facem 3 ani de cand locuim impreuna, la anul ne vom casatori, trebuia anul asta da e cam greu cand nu ai multi bani, oricum fiecare cuplu are ritmul lui, noi ne-am planuit si un bebe peste 2 ani, acum depinde si ce varsta aveti, noi suntem de 4 ani si ceva impreuna. oricum nu inteleg reactia lui, daca te iubeste trebuie sa se gandeasca si la o eventuala casatorie pe viitor, noi deja ne-am decis in privinta unor detalii legate de nunta si acum construim camere pentru viitori bebici. oricum lasa-l pe el sa aduca vorba de casatorie, probabil s-a gandit va vrei si un bebe dupa nunta, si s-a speriat, daca totul e ok intre voi mai lasa putin timp sa treaca si o sa aduca singur vorba de casatorie.

| zonik93 a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui tuu cand sa va casatoriti.Sincer cred ca el va gasi momentul potrivit sa te ceara de sotie! big grin
Sj, inainte sa va casatoriti, puteti sa va mutati impreuna, daca sunteti chiar sortiti.big grin