| mirabella_1176 a întrebat:

O intrebare pentru cupluri dupa ce perioada de timp ati hotarat sa va faceti planuri de viitor Gen sa va mutati impreuna, sa va casatoriti? deoarece eu sunt intr-o relatie de 2 ani si jumatate iar astazi am avut o banala discutie cu pr meu ...eu i-am zis ca vreau sa ma casatoresc in jurul varstei de 21 22 de ani, iar el a reactonat foarte aiurea ...ca i se pare devreme ca nu stiu ce. m-am simtit ca dracu ca si cum eu nu as avea loc in viata lui in viitor. Pot sa va zic ca relatia noastra este una foarte frumoasa ma respecta si mi-a dovedit de foarte multe ori ca tine la mine Acum sunt total confuza! Astept parerile voastre! dau fundita

Răspuns Câştigător
| roxy_2350 a răspuns:

Stai linistita! asa sunt baietii. inteleg ca te gandesti la casatorie si eu sunt la fel, abia astept sa am familia mea si copiii mei, dar baietii nu se grabesc. Nu le place sa se lege asa repede. Nu e nimic anormal. linisteste`te!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil partenerul tau are asteptari de la tine: facultate, cariera. Nu cred ca ii convine ca este cu o femeie a carei singura ambitie este sa se casatoreasca repede si sa fie doar nevasta.

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Eu cred ca la 21. 22 de ani este totusi prea devreme.Intreaba-l si pe el, afla cum se vede peste cativa ani. Daca relatia este asa cum spui tu si exista comunicare, puteti hotari amandoi o varsta pentru.asta,trebuie sa respecti si parerea lui.Bafta!happy

| Lexy ♥ a răspuns:

De ce sa te simti aiurea? Daca ti-a spus ca nu vrea sa se insoare la 21-22 de ani asta nu insemna ca nu te vrea pe viitor, poate sa stea cu tine si pana la 30 de ani si nunta sa o faceti la 35 nu vad unde e problema si de ce ai inteles tu ca el nu te vrea langa el pe viitor? Adevarul e ca e cam devreme 21-22 de ani, te cam grabestiwinking

| lollipop92_5210 a răspuns:

Niciunui baiat nu ii place sa se "lege la cap" prea devreme... Cu cat pot evita momentul casatoriei mai mult, cu atat mai bine pentru ei. Asta nu inseamna ca nu te iubeste! Stai linistita.

| bestia a răspuns:

Respectul si iubirea sunt doua chestii foarte diferite. Daca tipul intr-adevar ar vrea ceva de viitor cu tine, ar fi fost de acord sa va mutati impreuna inca din primele luni, daramite dupa 2 ani jumatate! Nu exista varianta "este speriat, asa sunt baietii...". Un barbat iubeste si accepta orice pentru a o avea pe femeia iubita langa el, ori nu! Sfatul meu este sa ai o discutie serioasa cu el, si sa pui problema asa cum crezi de cuviinta. De ce sa te sacrifici tu pe tine, cu dorintele si visurile tale, daca el nu isi doreste acelasi lucru? Merita, oare?

| oriflame_9415 a răspuns:

Cred ca il sperie casatoria nu dramatiza ca tipul te iubeste daca a stat atata timp cu tine doar ca barbatii se tem de casatorie...nu stiu de ce