| brunetteee a întrebat:

cam banala thinking, dar vreau sa stiu si parerile voastre.
Eu majoritatea prietenilor care i-am avut si acesta din prezent, mi-au zis ca daca vreau ca relatia noastra sa dureze trebui sa ma culc cu ei `straight face si eu am refuzat, si cum ma asteptam nu au stat mai mult de o saptamana cu mine` straight face.
Credeti ca daca as face-o ar tine relatia thinking, sau zic doar asa ca sa "ma prosteasca"?`
Mentionez ca sunt virgina whistling big grin

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu ar tine relatia. Ai intalnit numai barbati care vor doar sex. Culmea e ca astia nu sunt prea frecventi, asa ca ma gandesc unde naiba ii intalnesti tu. Un barbat normal, caruia ii pasa de tine (si asa sunt marea majoritate) ar astepta macar cateva luni pana sa discute despre sex, nici macar nu ar accepta sex inainte sa va cunoasteti si sa infiripati cat de cat o relatie.
Ma intreb, oare nu-ti alegi tu eronat barbatii?

20 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Stai cuminte! nu ceda! ai uitat sa spui anii!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu, nu ar ţine nici dacă ai face asta. Şi oricum nu orice tip merită un astfel de privilegiu. Încearcă să schimbi puţin cercurile să vezi dacă nu reuşeşti să dai de alt fel de oameni.

| yuli10 a răspuns:

happy vor sa te `prosteasca`...
e un pic de adevar in asta, totusi intr-o relatie serioasa se ajunge si la asta, dar nu din prima saptamana evident.
cred ca te-a lovit ghinionul daca dai numai peste baieti care gandesc asa.
stai linistita ca o sa ajungi sa cunosti si un baiat decent, cu capul pe umeri.

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Exactwinking Chiar vor sa te prosteascabatting eyelashes
Un baiat care ar tine la tine nu te`ar intreba asta din prima saptamana, asta e clar! Si nu, nu ar tine relatia, crede`ma...

Asa zic toti: `Daca vrei ca relatia noastra sa mearga trebuie sa te culci cu mine` Dar nu o sa mearga. E doar o chestiune de timp. Stii ca daca un baiat afla de o fata ca e virgina, vrea sa fie primul care i`o `trage`? Probabil nu stiaiwinking

Oricum, vei gasi un baiat care sa nu te intrebe asta.

| ._6225 a răspuns:

Vor sa te..."prosteasca". Daca si-ar dori ceva serios cu tine, si daca ar tine la tine cu adevarat, te-ar astepta si 10 ani, pana cand ai fi pregatita. Nu merita sa faci pasul asta doar asa, sa fie facut. Doar daca te simti pregatita si iti doresti cu adevarat, fara sa fi presata de cineva.

| Allegria a răspuns:

Nu ceda!

| betty17 a răspuns:

Astfel de obsedati dupa sex merita dati dracului...nu te lasa prostita de toti

succes

| eounik a răspuns:

Asa de usor te lasi? Cati ani au ei?

Ia atitudine`!
Nu te lasa.
Spune`i ca de ce asa devreme?happy nu iti poti controla impulsurile?

Sau: Tu umbli numai dupa carne proaspata?happy

| andrada94 a răspuns:

Toti vor asta.Iti zic cheestia asta si apoi daca cedezi incep si zic pe la prieteni ce curva e aia. I'am zis si a acceptat din prima. O sa ai o reputatie proasta

NU CEDA`!

love struck

BAFTA`!

| karla_3547 a răspuns:

Nu ai specificat ce varsta ai, dar eu te-as sfatui sa nu cedezi unui baiat care iti spune ca o sa dureze doar daca te culci cu el, o sa vrea doar asta si apoi o sa te lase, iar tu o sa incerci cu altul si tot asa, iar asta nu o sa fie bine pentru tine. Parerea mea e sa astepti pana ai sa intalnesti un baiat de treaba si serios cu care sa-ti incepi viata sexula.bafta!

| Palagandrei7 a răspuns:

Viata ne este data ca sa ne mantuim. Iubeste l pe Dumnezeu ci nu pe diavol.

| madalinutza a răspuns:

Buna! Uite...multe fete patesc asa si cunosc multe cazuri, o prietena chiar asa a patit.Prietenul ei i-a spus sa se culce cu ea, iar ea a acceptat deoarece dorea sa mai ramana cu el pentru ca l-a iubit foarte mult, dar el a vrut doar sa se culce cu eahee hee. Ea a acceptat si dupa accea a lasat-ostraight face Deci nu face greseala asta deoarece e foarte posibil sa se despartzeasca de tine.Baietzii de acest gen vor doar sa se distrezewinking
Sper sa ascultzi sfatul meuhappy>big grin

| DominicxD a răspuns:

Asa am patit si eu. M-a intrebat daca vreau am spus "u"si ne-am despartit. Dupa o luna sa aflu de la un pr de-al lui ca vroia sa isi bata joc de mine. Staful meu este sa astepti pe cineva mai matur de cat tine si cu capul pe umeri. Incearca sa il bati la cap cu chestia asta(vezi tu ce zici) si la un moment dat o sa iti spun ca nu si gata. Asa am i-am afcut si eu actualului meu prieten si este totul ok. Cand vine vorba de sex, imi repeta si imi spune ca este pentru ultima oara laughing, ca el ma iubeste cu sufletul nu cu trupul. Bafta si ai grija si in + de asta esti si virgina sa nu iti cauzeze psihic straight face

| chris_7812 a răspuns:

Vrajeala.Nu pune botul.Ai vazut ca sunt fete ce isi vand virginatatea cu un milion de euro? Vezi sa nu te vinzi la un nemernic, care iti va rade in nas. E tocmai contrariu. Un baiat ce doreste o relatie serioasa cauta virgine, daca vrea sa construiasca ceva.Vei fi uzata si abondonata daca nu casti ochii. Fa dragoste numai cand simti ca vei fi cu baiatul ala mereu, si daca vezi ca e decis sa va casatorit, iar ca sa fii mai sigura, asteapta casatoria.

| chris_7812 a răspuns:

Vor sa te prosteasca si sa se foloseasca de tine sa se simta ei bine.cauta unu care este decis sa isi faca un viitor cu tine. e mai bine sa fie mai matur si sa stie ce vrea de la viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e cea mai veche si proasta scuza folosita de barbati de a te baga in pat si apoi de ati da papucii!

| Maria_5163 a răspuns:

Vor sa te "prosteasca". Chiar daca te-ai culca cu ei, tot te vor parasi. Un baiat daca te iubeste, ti-ar acorda timpul necesar pentru a fi pregatita sa faci acel pas.Majoritatea baietilor vor doar sex.La inceput iti spun cuvinte frumoase, te fac sa crezi ca esti femeia vietii lor, dar de fapt ei vor doar sa se culce cu tine.Si sexul nu ar face relatia sa tina.Majoritatea baietilor vor doar sex, oare ei cred ca fara sex nu poti traii?

| ady_5933 a răspuns:

Cunosc un baiat de varsta mea (18 ani) care ii place sa faca sex cu orice fata insa nu ar dori sa se insoare cu una de acest gen care a umblat cu jumatate de oras.Baietii sunt mai obsedati de sex decat fetele.Nu vad de ce ar trebui sa-l pastrezi pe baiat daca el vrea sa incalcati porunca ce spune sa nu curvesti (adica sa faci sex inainte de casatorie.

| alessandro1 a răspuns:

Cedezi cand chiar
iubesti! happy

| mary_1603 a răspuns:

Eu zic sa stai cuminte in banca ta pana ce nu iti gasesti un baiat pe care sa il iubesti si care sa te iubeasca cu adevarat. O relatie nu dureaza doar din cauza sexului. Daca chiar tine baiatul respectiv la tine, si te iubeste atunci poate astepta ani de zile pana ce te simti tu pregatita sa faci pasul cel mare. Daca o faci cu cineva pe care nu-l iubesti o sa regreti mai tarziu...iti garantez.Baftawinking