| FoundYouLover a întrebat:

O intrebare pentru fete: cine credeti ca sunt mai buni, baietii timizi, pampalai, care nu pot sa scoata un cuvant fara sa-l trageti voi "cu clestele" din gura lor, care nu emana atractie, care nu stiu sa se imbrace, dar care va vor fi mereu fideli, va vor sorbi cuvintele si carora li se va parea interesant orice lucru mic si lipsit de importanta pe care-l faceti, sau baietii rai, cei care intotdeauna fac fetele sa sufere pentru ca le fac tot felul de faze urate cum ar fi sa nu le acorde nici o importanta sau sa le insele, ori sa rada de ele, dar care vor sti mereu ce sa vorbeasca, cum sa se imbrace, cum sa se impuna in general si care emana o atractie de-ti vine sa rupi hainele dupa ei din cinci in cinci minute? Justificati raspunsul.

8 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde la ce fel de relatie te astepti. Daca este vorba de distractie, ceva de scurta durata, bazat mai mult pe sexualitate un bad boy ar fi potrivit. Daca este vorba de o relatie serioasa un baiat la locul lui este mai potrivit.
Este destul de vaga comparatia ta, depinde ce fel de bad boy, genul care este rau cu toti ceilalti, dar bun numai cu tine, genul care este indragostit pentru prima oara si care desi si-a tratat fostele ca pe ultimele fiinte, pe tine sa te trateze diferit, genul care te trateaza si pe tine la fel..in fine, este foarte vag. Dar de regula tipul asta de baieti fie nu te trateaza cu respect, fie au diverse probleme in a mentine o relatie de lunga durata. Cat despre curaj, am vazut diversi asa numiti bad-boys care o luau la fuga sau se transformau in mielusei cand se lua cineva de prietenele lor.
Cat despre baietii timizi sunt mai potriviti pentru o relatie de lunga durata si nu sunt foarte impulsivi.
In concluzie, eu cred ca depinde foarte mult si nu prea cred in impartirea baietilor doar pe astea doua categorii.

| Danysan a răspuns:

Cei care le ignora dar nu asa de mult -si care arata bine-Cele care spun ca cei pamplai sunt niste prefacute. Toate vor unii sa traga de ele dar in anumite limite!

| HaHaGirl a răspuns (pentru Danysan):

Bravo fratello bine punctat ..ma bucur ca suntem pe aceeasi lungime de unda:*

| Foxyyyy a răspuns:

Inteligent si care sa emane atractia aia la care te referi tu. Nu timid, dar nici ''rau'' in sensul sa nu ma bage in seama sau lucruri din astea. Extremele nu-s bune!

| Madayna a răspuns:

Nu-mi doresc nici un pampalau dar nici un baiat rau, intre big grin. Imi plac baietii mai impunatori dar nici in halul ala de rau happy

| HaHaGirl a răspuns:

Pai tu ce zici? Eu una am avut parte de un bad boy, dar si eu sunt o bad girl si incet incet l-am modelat si eram intr-un fel unu cu altu si in alt fel cu ceilalti ...atunci cand gasesti unu dinasta, ei se numesc ghertoi si cand dai peste unu ca asta te faci rea si nu-i permiti prea multe dar nu te gandi cel putin n-am intalnit ca o fata cuminte timida la locul ei sa se indragosteasca de un bad boy...atunci cand te indragostesti de cineva inseamna ca in acel cineva te regasesti cumva deci n-ai cum sa fi tu buna el rau..in fine eu prefer un bad boy care e rau iar eu sa-l modelez decat un mototol care sa ma faca de cacao sa nu stie sa vb sa fie barbat ca ce Dumnezeu sa se vada ca esti cu un barbat langa tine nu cu un pampalau care sa-i ai grija.

| AnnonnyMa a răspuns:

Hmm. eu prefer golanii.

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Baieti timizi,pampalai... asa sunt baietii la inceput cand plac o fata,ai sa vezi,daca iti faci un prieten la inceput e mai gicuta calendar dar dupa ce este impreuna cu tine v-a devenii gelos si autoritar, asta este ceva uman, nu poti schimba asta.
Cat timp te iubeste, nu isi bate joc de tine, nu iti frange inima(varianta 2), este bun pentru tine, ca nu stie el sa se imbrace... daca o sa ajungi sa fi cu el o sa-l imbraci tu, stai linistita, eu si la 14 ani ii spun mamei:"Mama, da-mi cu ce sa ma imbrac!"