| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru fete:
Cum credeti ca e mai bine si cum v-ar place sa fiti abordate?
Direct - adica un tip vine si spune: "Buna, ma numesc X... vreau sa-ti spun ca esti foarte draguta si imi placi tare mult!" sau... sa spuna acest lucru cu ocolisuri?
Intreb deoarece la servici am o colega noua ( ma rog, de cateva luni angajata), o plac de cand am vazut-o prima data, iar vineri... am fost la ea si am facut cunostinta iar exemplul dat mai sus a fot modul meu de a o aborda. Acum problema este ca nu stiu ce parere si-a facut despre mine, ea doar a zambit si a schimbat subiectul, si nu am rabdare pana luni cand voi afla cat de cat. Credeti ca a fost bine? Prea direct?
Prefer raspunsuri de la persoanele +18, copilele sunt sigur ca au teme de facut. O zi frumoasa!

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Depinde.Nu toate fetele gândesc la fel şi nu toate fetele vor acelaşi lucru. Dacă ea totuşi ţi-a zâmbit, înseamnă că te place măcar puţin.Şi dacă a schimbat subiectul, a făcut asta pentru ca tu să nu consideri că este o fată oarecare.Asta ar trebui să-ţi dea de gândit.Ia lucrurile uşor, treptat, nu te grăbi.Toate la timpul lor.Momentan,o poţi invita la un suc,sau la o cafea.Dacă o să pui prea mult accent pe complimente şi etc.,poate va considera că-ţi doreşti altceva de la ea şi ea nu te va mai vedea cu ochi buni.Şi tu nu-ţi doreşti asta. Întreab-o dacă iese cu tine la o cafea sau la un suc,dar într-un mod subtil şi delicat, să-i laşi o impresie plăcută. Vezi cum decurg lucrurile şi atunci vei şti cu siguranţă dacă trebuie să faci un pas în plus, sau să te retragi.O seară frumoasă îţi doresc.Nobody4Nobody.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Daca ii spui ca o placi... asta e pierdere de timp big grin

Tot ce trebuie tu sa faci e sa o chemi intr-un loc mai retras si cand nu se asteapta. Jap! un sarut blushing.

Vezi... Simplu! Scurt si la obiect! big grin

| addi90 a răspuns (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Haa, eu ma temeam ca am exagerat deja fiind atat de directlaughing buna ideea s-o trag deoparte, ma incita ideeabig grin sper sa nu primesc o palma laughing multumesc fetelor, sa fiti iubite:*

| RMihai a răspuns:

Foarte binewinkingai procedat,colega noua de servici,doar nu era sa stai sa te uiti la ea ca mutu,nu? si eu sunt de parere ca daca esti un pic peste ele,asta le impulsioneaza mai tare, deci nu ai dc sa-ti faci griji, sper ca nu te superi ca am raspuns...

| addi90 a răspuns (pentru RMihai):

Nu ma supar! Multumesc pentru raspuns!

| DeN1 a răspuns:

Mie mi se pare ca mai bine ii zici in fata decat sa o spui pe ocolisuri... fetelor le plac baietii directi nu cei care se trag pe "cur" sau ceva de genul acesta...Ai curaj :*
Mult succes!

| Evaaaaa a răspuns:

Direct love struck