| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare prosteasca dar merita...Domnilor si doamnelor. Cum sa te saruti? Nu uitati Fundita.Raspunsul cel mai original cistiga!

Răspuns Câştigător
| marian1 a răspuns:

Trebuie sa fii naturala si sa nu fii tu prima care il saruti, lasa-l pe el sa o faca, ca restul vine de la sine.Se spune ca pe barbatii sa-i lasi sa faca ei primul pas, ca sa-si dea seama ca ei sunt importanti, dar aici este vorba doar de sarut, nu si de altceva.Asa ai intrebat si ti-am raspuns, nu trebuie sa fii tu prima, ca apoi dai de gandit interlocutorului si nu ar fi bine mai ales ca nu stii sa saruti.Restul vine de la sine nu este o arta in sarut,trebuie sa simti ca vrei si atunci totul decurge normal.
Primul pas; Misca-ti buzele,al doilea; deschidele,al treilea; mica-ti limba intr-un anumit ritm, al patrulea; incepi sa-ti mulezi corpul dupa al lui si cauta sa urmezi acelasi ritm precum corpul lui, al cincilea; lasa-te in voia lui atunci cind miinile lui incearca sa te cunoasca si cred ca de aici te vei descurca singura.
\Sper ca te-am ajutat:*

2 răspunsuri:
| adryana_6040 a răspuns:

Umezeste-ti buzele (trece usor cu limba peste ele) pentru a nu avea o senzatie neplacuta la atingere. Capul trebuie sa il inclini putin intr-o parte pentru a avea spatiu si lejeritate in sarutat. Cu ochii inchisi nu vei mai analiza fiecare parte si miscare a celuilalt si te vei simti mai bine.Saruta prima data foarte usor (cu cat te doreste mai mult si ii dai mai putin, cu atat isi va dori si mai mult de la tine). Dupa ce ai sarutat cu buzele, deschide putin gura (iti vei da seama cum la fata locului) si cu limba umezeste-i buzele.Totul trebuie sa se desfasoare lent pentru ca senzatiile sa ofere fiori maximi. Dupa ce i-ai umezit buzele, mangaie usor limba partenerului.Sarutul combinat cu anumite mangaieri ale partilor corpului va vor aduce trairi interioare de tensiune sexuala.De fiecare data cand saruti este altfel. Niciodata nu vor fi sarutarile la fel. Variatia de miscari va aduce ceva nou de fiecare data. Exersati cat puteti.

| yngerash_4642 a răspuns:

Pai...hai sa-ti spun cum a fost la mine prima oara.Bineinteles ca aveam emotii si imi era si teama ca daca dau gresi daca nu o sa ii placa si o sa-si bata joc de mne.nu a fost de loc asa.Cand nu eram eu atenta s-a apropiat usor de mine(in acel moment logic ca nu puteam sa dau inapoi) asa ca am inchis ochii si dupa aia totul vine de la sinebig grin. fuditza?big grin