| Gaby212 a întrebat:

O iubesc enorm dar e foarte profitoare! Isi bate joc de sentimentele mele si ma foloseste doar pentru a se binedispune cand e trista! Uneori are momente in care devine foarte afectiva cu mine si chiar am impresia ca ma iubeste, dar cand am nevoie de ajutor...Imi spune ca nu o privesc pe ea problemele mele.
Daca nu are nimic de castigat dintr-o situatie,ma abandoneaza.
Suntem impreuna de ceva vreme, dar am avut mici pauze in relatie(din cauza nepasarii ei).Nu pot sa inteleg cum reuseste sa fie atat de ignoranta! Daca iau eu initiativa, este in stare sa stea langa mine zile intregi. Daca nu, uita de existenta mea.
De ce? Pot sa fac ceva?
O iubesc enorm si stie asta! Nu stau cu ea din interes.Ca sa va convingeti, inca nu m-am culcat cu ea...Pentru ca as vrea sa o fac atunci cand se simte pregatita!
Avem douazeci si ceva de ani, deci nu se pune problema ca suntem neexperimentati in viata sau asa ceva...

Răspuns Apreciat de Editori
| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca daca ai ajuns in stadiul in care si tu simti ca profita de tine e timpul sa pleci.Nu stiu de ce ai sta cu cineva caruia nu ii pasa de tine, nu stiu cum poti sa iubesti un om indiferent.
Spune-i ca ai sentimente pentru ea, ca tii la ea dar ai si tu nevoie de mai mult, ca meriti mai mult si pa. Daca tine la tine cat negru sub unghie te va cauta, va lasa de la ea si cine stie, doar ai grija sa nu fie din nou o capcana.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bravo ei, asa se procedeaza cu fraieri care iubesc si cred in femei, sai dai o bere din partea mea

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este atat de evident ca fata este doar dupa beneficiile din relatia cu tine, de ce mai stai alaturi de ea?
Pierdere totaal de timp!
Alta! Una care sa te iubeasca si sa fie alaturi de tine, ca asa sunt relatiile de dragoste.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar atat esti capabil sa raspunzi, asa-i?
Trimite-o la produs... ucideo?
Tu ori esti impotent ori ai o sula mica, fiind incapabil sa satisfaci o femeie, de aceea esti atat de frustrat pe femei!

| sierra1 a răspuns:

"Daca nu are nimic de castigat dintr-o situatie, ma abandoneaza"

cred că asta spune totul. Fără resentimente, ALTA!

| Alexuţ02 a răspuns (pentru sierra1):

Da, bine zis, doar el ştie săracu ce gândeşte când e vorba de ea, crezi că-i uşor să o laselaughing?

| sierra1 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Nu-i ușor dar nu e altă cale

| OldSoul a răspuns:

Renunta la ea.
E o persoana care e prea egoista, sau cel putin e o persoana care nu te respecta, si te manipuleaza.
Nu are rost sa-ti irosesti timpul langa o astfel de persoana.

| Holiday a răspuns:

laughing Esti funny! Pai e normal sa mai ia si pauze, daca tu nu i-o tragi, cineva trebuie s-o faca si nu poate asta daca esti si tu prin preajma ca ai face urat, nu?

| SkyPilot a răspuns:

Sunt foarte multe fete in viata ta! Sau e aceeasi care la fiecare cateva saptamani isi schimba personalitatea?

| Gaby212 explică (pentru SkyPilot):

E vorba despre aceeasi persoana in toate intrebarile mele.

| sofisis a răspuns:

Ce tristut...imi pare rau de tine. Sincer, vezi-ti de viata ta ca asta nu e relatie.

| EcceHomo a răspuns:

Este o vorbă la noi, la olteni:"Femeii, dacă nu-i dai p#l@ şi bătaie, fuge la altul'!"happy

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Și tu ești conștient că nu e potrivită pentru tine.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc s-o părăsești. Stiu că nu este ușor dar nu te iubeste că dacă te-ar iubi nu s-ar purta cu tine în halul acesta.

| Gaby212 explică:

Mna nu cred ca ma ajuta...