| alexuta4you a întrebat:

Oare de ce baietii pun asa de mult accent pe frumusetea exerioara a unei fete si nu le intereseaza si sufletul?

4 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
La această întrebare îţi poate răspunde doar un băiat.Totuşi,ai dreptate, un exemplu:
Un băiat place o fată frumoasă fizic, dar nu şi moral.Se cuplează cu ea şi are zile grele.Dc oare? ea are fiţe şi nu acceptă să fie certată(chiar dacă a greşit).Cu ce a rămas el? Cu nimic!
După părerea mea o fată ar trebui să fie frumoasă în interior, dar şi în exterior.
Dacă fata nu este frumoasă în exterior ar fi păcat să fie urâtă şi în interior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sufletul se mai schimba.

| Cornelutz a răspuns:

Trebuia sa scrii :Oare de ce baieti/fetele... ca o fata nu ia ori ce urat de pe strada.

| MiruuuNaaa a răspuns:

Nu e in cazul tuturor, dar majoritatea pe asta mizeaza.Deoarece, in mentalitatea 'bolnava' a unora,o fata trebuie sa fie 'buna' ca sa se combine cu ea,sa nu se faca de ras,sa vada ceilalti ce cocos e el. Fetele 'dotate',care fac mare caz ca au ele ce baga in tricou/pantaloni, de obicei ajung carpele tuturor baietilor, pentru ca nu au nimic in suflet/cap.yawn