| Ava1231 a întrebat:

Cat conteaza frumusetea pentru voi, baietii, frumusețea unei fete intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| Cheo0S a răspuns:

Conteaza in functie de cat o cunosc de bine si de caracter, cum stie sa se comporte cu mine si respect/incredere.
Am inalnit destule femei care mi se pareau raiul pe pamant la chip iar dupa ce le-am cunoscut mai bine, nici vorba sa fiu intr-o relatie cu asemenea specimene. Indiferent cat de frumoasa e, mi s-a dus toata atractia.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu tin cont de nimic, meseria care o indeplinesc nu ma ajuta sa tin cont de frumusetiile la femei. Am sperante in viitorul optimizat

| Drimmero a răspuns:

As zice mai degraba aspectul fizic, adica sa ma atraga pe mine, nu trebuie sa fie miss Universe, pur si simplu sa ma atraga. As zice ca pun accent pe aspectul fizic vreo 50-60%, as zice mai mult dar nu stiu daca as fi chiar realist cu mine pentru ca socoteala de acasa nu se potriveste mereu cu cea din targ si ma poate atrage cu anumite trasaturi la care nici nu m-am gandit. Nu stiu exact procentul dar stiu doar ca trebuie sa ma atraga fizic in primul rand, apoi ma uit si la celelalte calitati care alea vor urca pe prima pozitie.

| Xpressurself a răspuns:

De la fata si corp pana la felul in care se manifesta, vorbeste si simte. Totul e frumos la o fata care se simte frumoasa. Secretul e la voi, sa va simtiti bine in pielea voastra, delicate, gratioase, cuminti. Asa cum esti tu natural e frumos.

| Xpressurself a răspuns:

Conteaza sa fii tu fericita si multumita cu tine insati. Pentru mine frumusetea ta e data de fericirea ta, cat esti tu de fericita si implinita cu tine. Restul curge de la sine. (Nu ma refer sa fii cu gura pana la urechi pe strada ci sa te simti bine in pielea ta intr-o cat mai mare parte a timpuli e cu putinta).

| timidu89 a răspuns:

Conteaza destul de mult pentru mine sa arate bine. Cu o grasa nu pot avea nici o aventura. A nu se intelege trup de model sau chip de inger.

| CristianPetre2002 a răspuns:

Pt mine conteaza sufletul mai mult bine acum sa nu fie nici muma paduri dar nici cea mai mare frumusete

| PaulCos a răspuns:

Frumusetea sta in ochii privitorului si este deci relativa. De exemplu, daca o fata prevera sa manace mult, dezordonat si mai ales de proasta calitate, apoi se vaita ca nimeni nu ii apreciaza sufletul frumos, ma tem ca asta e doar o scuza pentru incapacitatea sa de se disciplina. Daca comportamentul, vestimentatia, vocabularul sunt total nepotrivite si respingatoare atunci iar aceasta intrebare sugereaza cumva ca "juriul" este incorect si ca de fapt fata este o printesa.
Da! Conteaza frumusetea, dar aceasta e compusa din decenta, feminitate, atentie la detalii, zambetul acela cald ce topeste gheata, vocabularul sau pur si simplu abilitatea de a ne exprima decent si la obiect si poate in ultimul rand imaginea din oglinda si lungimea genelor.

| TudorDD a răspuns:

Greșit. Fiecare "naș își are nașul". Pentru unii ești super frumoasă, pentru unii ești normală, meh, pentru alții ești urâtă, și partea amuzantă e că regula asta se aplică indiferent de cum arăți. Dar, ca să te lămuresc mai mult, vorbind în numele meu, nu al bărbaților pentru că nu reprezint o generație și o societate, vreau o femeie pe care s-o admir. Desigur, dacă n-o admir și fizic, degeaba îmi e super simpatica. La fel, dacă nu-i admir caracterul, degeaba e frumos de as desena icoane după ea. Nu merge. Fiecare ce vrea, fiecare ce e dispus să accepte. De fapt, tu ce-ți dorești?

| Ava1231 explică (pentru TudorDD):

Haha, esti ca mine, le vrei pe amandoua.
Mi se pare imposibil

| TudorDD a răspuns (pentru Ava1231):

Nimic nu-i imposibil. Umanul tinde spre evoluție. Evoluția presupune adaptare. Ce e imposibil acum, după câteva luni de singurătate, poate deveni posibil. Un om nu mănâncă ce nu-i place, dar de foame, mănâncă și pe aceea. În consecință, variabila noastră e timpul, nimic altceva. Desigur, poate nu timpul până ți se face foame și stomacul acceptă ceva mai multe lucruri, ci poate timpul până când ți se rezervă în loc de foame, cel mai gustos tiramisu. Adică, n-o să mori singură orice ar fi. Bine sau rău, oricum tu vrei binele și alegi binele. Te pup

| Tzutzubxbe a răspuns:

Nu stiu sa zic, dar cu mult mai putin decat conteaza banii

| Refynatorul a răspuns:

Sufletul conteaza mano