| RAY a întrebat:

Oare de ce prefera fetele barbati mai in varsta?

Răspuns Câştigător
| ElyNix23 a răspuns:

Totul se leagă de bani. Fetele din ziua de azi nu mai au nici pic de demnitate și fac totul pentru bani. Ăsta este singurul răspuns care-mi vine în minte.
Ceao! :*

| RAY explică (pentru ElyNix23):

Un raspuns foarte bun, crede-ma ca mi scarba de fetele din ziua de azi la cat de ipocrite pot fi majoritatea dintre ele doar dupa banii si atat ar sta si cu cadravre pentru banii, nu au un pic de suflet metaforic vb

27 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O au mai dotata in grosime, lungime depinde de caz si alt motiv e pentru ca sant prea proaste pentru mileniul asta de se incurca cu ei.

| Mozambic19 a răspuns:

Pentru ca sunt mai maturi, si am mai multa experienta!

| Mozambic19 a răspuns (pentru Mozambic19):

Si au mai multa experienta ***

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Când am citit întrebarea, mi-au venit în minte două variante.

Prima ar fi că, fetele preferă bărbaţi mai în vârstă deoarece se ştie foarte bine că bărbaţii se maturizează mai greu decât femeile, iar ele vor să aibă alături pe cineva matur, chiar dacă acest lucru implică o oarecare modalitate de josnicie.

A doua variantă, care este cea mai des întâlnită este aceea că femeile sunt pe interes, adică din dorinţa de a avea tot ce le trebuie, nu mai ţin cont şi de vârsta celui de lângă ele. Cel mai probabil se gândesc că nu mai are mult de trăit şi le va lăsa toată averea.

Pa-pa.

| Oana92 a răspuns:

Depinde la ce diferenta de varsta te referi. Cuplurile de tipul ''moni-iri'' au fie o puternica motivatie financiara, fie un complex psihic nerezolvat din partea ei(mai rar, dar nu imposibil!), cuplurile cu diferente mici de varsta(pana in 10-15 ani) apar pentru ca fetele vor barbati maturi, responsabili, barbati adevarati langa ele, nu pustani obsedati de sex, imaturi si tampiti pentru care ele sa fie bonehappy

| grab a răspuns:

Pentru atitudinea de barbat mult mai bine formata.

| DNSK a răspuns (pentru grab):

Da, dar gandeste-te ca la 30 iti cam bate verigheta-n usa, cu tot cu copii, ce faci? umblii cu pustoaice de 18-20? cat? 1 an? 2? si ajungi la 45 tot burlac..nu inteleg! nu va inteleg nici pe voi, dar nici specia asta a mea

| grab a răspuns (pentru DNSK):

Cu cine am onoarea?
asl pls!

| DNSK a răspuns (pentru grab):

Ne-am mai "intalnit" noi pe aici.

| grab a răspuns (pentru DNSK):

Eu:
30 M buc.

tu?

| DNSK a răspuns (pentru grab):

Reinvii mircul? zi faina sa ai!

| grab a răspuns (pentru DNSK):

Ok, merci de timpul acordat. happy

| RAY explică (pentru DNSK):

Cine intelege specia noastra nimeni nici macar noi. suntem un mare mister

| fuzzer a răspuns:

Experienta mult mai mare, decat unu de varsta lor.

| Raiiiisa a răspuns:

De unde prostia asta, ca doar pentru bani?!
Sunt rar norocoasele care la 15, 16 ani pot "manca" banii dupa unul de 30. Daca vorbiti macar, vorbiti din cazuri reale si cunoscute, nu ca asa credeti voi ca se intampla.
Eu una nici nu prea am vazut fete de 15 ani cu unu de 30, el bogat si ea sarantoaca.
Iar daca are 16 ani si umbla cu unu de 23, 24 nu inteleg care-i problema? Asta nu inseamna ca pe ea o intereseaza doar banii.
Te-ai gandit vreodata ca atitudinea unuia de 23, difera de cea a unuia de 16? Nu poti purta o discutie,sunt prea copilarosi, nu te poti baza cand ai nevoie de ceva, si mai si neintelegatori, etc.
Iar cei de varsta asta ce sa faca, mai fac si ei o l**a pana se mai cizeleaza un pic asa incat sa se uite si la ei cineva.

| ionycaAmy a răspuns (pentru Raiiiisa):

Exact! multumesc ca mai sunt si oameni normali big grin

| BlitzLikeXd a răspuns:

Numa pentru bani faca asta

| comsacodrut a răspuns:

Deoarece ei conduc bine familia si au un post de munca de obicei bun

| Andreeac33 a răspuns:

Pentru ca sunt mai maturi, au mai multa experienta in relatii, e mai greu de ajuns la ei, dar unora le place sa concureze pentru partener, e ca o lupta pentru suprematie, pentru caracterul si personalitatea mai bine definita decat a celora mai mici.Pentru ca totusi nu e placut sa te afisezi cu unul cu 5 ani mai mic ca tine.

| SDana a răspuns:

Mda... in primul rand pentru experienta lor. Nu intotdeauna e vorba de bani, doar pustanii cred asta, se stie ca baietii devin maturi mai tarziu.

| AdonnAdonnis a răspuns:

Pensia

| Dontforget a răspuns:

Buna intrebare. 90% pentru bani 10% pentru dragoste.

| RAY explică (pentru Dontforget):

Intrebarea apare ca urmare a celor vazut de mine, observ fete si de 15, 16 ani cu barbati de 28, 29 de ani, atunci tineri de ani lor ce o sa faca?

| Dontforget a răspuns (pentru RAY):

Cred ca asteapta pana fac aproape 30 de ani si ia fete de 15 - 16.

| NuMaContrazice a răspuns (pentru RAY):

Simplu, umbla cu fetite de 12-13 ani.Stiu multe cazuri ca asta laughing
E vai de lumea in care traim.

| klonn a răspuns:

Fetele prefara barbati mai in varsta deaorece au bani si putin din dragoste depinde de diff de varsta