| Rebecaa a întrebat:

Prietenul meu s-a despartit aseara de mine, iar azi dimineata credea ca ma voi impaca cu el dar nu e asa.Eu vreau sa-l uit.Ci nu pentru ca nu-l iubesc, dar am suferit prea mult si nu mai vreau. El era f convins ca ma voi impaca cu el azi dim.Chiari-a mentionat celei mai bune prietene ca astepta sa intru pe mess ca sa rezolve asta.oh go on Eu m-am mai desp de el de 2 ori.si ne-am impacat si credea ca asa va fi si acum. Dar imi pare rau.Am trecut prin prea multe, prea multe lacrimi varsate...si vreau sa il uit.Va multumesc ca m-ati ascultat. Orice sfat e bine primit! si fundahappy

Răspuns Câştigător
| goldheart a răspuns:

Buna, scumpo! In primul rand, imi pare rau ca v-ati despartit pentru ca se vede ca suferi.Nu ai mentionat motivul despartirii. In al doilea rand, cred ca ''a-l ierta'' nu inseamna neaparat ''a te si impaca'' cu el. Daca nu -l ierti, gandurile tale vor fi indreptate tot spre el, spre despartire, spre vremurile ''bune''.
Acum, uite cateva sfaturi ca sa treci mai repede peste aceste momente grele: mananca putina ciocolata neagra, amaruie (chiar te ajuta in astfel de clipe), asculta muzica vesela si nu de iubire(gen ''Sophie'',''billionaire'', ''Albinutsa''-voltaj, ''vine vara''-parlament). Daca simti nevoia de a vorbi cu cineva, de a spune cuiva ce se intampla, pur si simplu scrie toate acestea intr-un jurnal.
Si nu in ultimul rand, fii optimista! mai sunt muuulti alti baieti in lume care siigur si-ar dori sa fie cu tine si care, cu siguranta te vor iubi mai mult decat a facut-o ex-ul tau. Iti tin pumnii si sper sa treci cat mai usor peste aceasta despartire! Pupik:*:*:*

6 răspunsuri:
| ShowTim3 a răspuns:

laughing Pai daca ai sansa sa il dai cu capul de zid dc sa nu il dai?hee heeBateti si tu joc de el si tinel sub papuc big grin dar daca il dai de perete, ori il dai tare, ori nu il mai daiwinking

| Cristina_6184 a răspuns:

Sincera sa fiu sunt foarte mandra de tine.Trebuie sa fii o fata foarte puternica. Eu tin inca la fostul prieten si daca mi-ar cere sa ne impacam cred ca l-as accepta cu totul ca ne-am despartit acum cateva lunii. Oricum este foarte bine cum facii tu pentru ca se va obisnui asa ca il tot iertii si asa va continua.

| patrikbun a răspuns:

Te inteleg prin ceai trecut am 17 ani cu iubita mea ca in muzica in lipsa mea mi s-a terminat ultimul lucru cu laura gata daca ai fi vazut ce dezordine miau lasat prin camera pulovar sutien of ece am meritat asa ceva eu niciodata n-am inselat-o in plus am mai dormit la ea da ea nu a dormit la mine si incerc din februarie so uit da numi reuseste

| Rebecaa explică:

Va multmumesc multhappy! Chiar ma simt mai bine.

| Rebecaa explică:

Si va multumesc si de sfaturi.O sa tin cont de toate sfaturile voastre!

| irina_2201 a răspuns:

Cred ca esti destul de puternica si eu zic sa nu te impaci cu el pentru ca (din cate ai spus tu)este un desimtit care iti frange inima.Mai bine gaseste pe altcineva! te pup:*