| anonim_4396 a întrebat:

Oare e posbil sa fiu insarcinata? nu prezint greturi, ameteala sau dureri de cap.In schimb sanii mi s-au marit si ma dor foarte tare.Am dureri abdominale si de spate. Sangerari n-am avut.Am folosit prezervativ insa acesta a ramas in mine dar cu 'inelul' sau cu 'gura' pe-afara.Am considerat ca nu e un pericol deoarece nu s-a scurs nimic din el.Peste 2 zile ar trebui sa-mi vina stopu. Testul de sarcina numai dupa intarzierea ciclului pot s-o fac ca sa dea rezultat corect?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi atunci inseamnă că te pregătesti de ciclu, și ai simptomele astea.

3 răspunsuri:
| PisicutaNebunatica a răspuns:

Sanii te dor si sunt tari inainte cu cateva zile inainte de menstruatie. Testul de sarcina se face dupa 14 zile dupa preludiu.

| Azµre a răspuns:

Dacă ciclul întârzâie mai mult de 10 zile fă un test de sarcină

| Anonim2903 a răspuns:

Fix asta am patit eu acum 2 saptamani. Eram foarte speriata si ma gandeam la ce e mai rau...m-am interesat am fost la doctor si mi-a spus sa nu fiu ingrijorata pentru ca este normal pana pe la varsta de 19-20 de ani ciclul menstrual sa nu vina chiar la timp si o sa mai aiba momente cand o sa se deregleze. Nu fi ingrijorata ca nu ai ce sa patetsti. Sper ca te-am ajutat! Pupicei! Ai grija de tine! :* :*