| Marius_Nica_1994 a întrebat:

Vreau sa spun ca prietenei mele nu i-au venit problemele si deja a trecut o saptaman de cand trebuia sa ii vina. Vreau sa mai mentionez ca nu a avut sangerari deloc de la ultima menstruatie,nu a avut dureri de cap,nu a avut crampe,sanii sunt moi ca dupa menstruatie,nu a avut ameteli,nu a avut greturi sau varsaturi,temperatura e aceeasi tot timpul,are aceeasi dispozitie,la fel de plina de viata e,constipata nu a fost,balonata nu e,nu se simte gravida zice ea,, e ca inainte...e insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-am mai raspuns. Intarzierea menstruatiei nu poate sa apara decat in cazul unui ciclu menstrual regulat adica doar in cazul in care exista un reper foarte sigur fata de care sa se faca aprecierea.In caz contrar daca ciclul menstrual este neregulat poate exista o dereglare endocrin -hormonala care poate genera intarzierea, care poate avea cauze de natura medicala, de oboseala acuta sau stres prelungit. De asemenea si starea de paranoia poate contribui la destabilizarea hormonala a organismului. In astfel de situatii dupa trecerea a 7 zile de la data prezumtiva la care trebuia sa inceapa menstruatia se poate efectua deja testul de sarcina al carui rezultat sa se poata considera ca fiind valid/ corect, insa acest test urmand ca peste 3-5 zile sa se repete pentru a se confirma sau infirma rezultatul testului initial. Multa sanatate.

| Marius_Nica_1994 explică (pentru corbulalbrosu):

A facut azi testul si a iesit o singura linie.cea de control

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Se mai intampla astfel de dereglari ca doar nu e masina big grin si masina se mai strica din cand in cand... Nu cred ca e insarcinata dar poate sa faca un test de sarcina, e foarte simplu! Bafta!
PS: Acele probleme se numesc : Menstruatii /e! happy

| Kira5854 a răspuns:

Daca nu i-a venit menstruatia, atunci problemele au venit deja

| Marius_Nica_1994 explică:

Vreau sa mentionez ca au inceput sa o doara sanii