| lukifer a întrebat:

Sint cu iubitul de 1an si ceva.Eu trebuie sa plec cu parintii in Spania sad, nu vrem sa ne despartim, insa el nu are actele necesare si eu sunt foarte stresata si ma port ciudat cu el pentru ca stau cu gindul la plecarea mea si ca el va ramine aici crying, el se supara pe comportamentul meu si aseara m-a rugat cu lacrimi in ochi sa ma schimb, poate un baiat sa plinga din dragoste, oare ma iubeste asa cum spune(ca sunt viata lui, ca nu poate trai fara mine etc)?

Răspuns Câştigător
| TąNyą a răspuns:

Din câte spui băiatul chiar te iubeşte. Cât vei fi plecată in Spania? Pt totdeauna? Dacă da vorbeşte cu el să vina si el între timp aşa v-eţi continua relaţia acolo. Caţi ani ai? Dacă eşti deja majora sau te apropii să fi spune-le părinţiilor tăi ca să stea şi el cu voi.
Dacă e temporar continuă relaţia la distanţă nu e aşa de greu pentru o perioadă de timp, v-eţi vorbi pe messenger, etc. Dacă te iubeşte mult îţi va fi loial până revi.

p. S - Nu te mai comporta aşa cu el, nu-l face să sufere asta-l face să-şi piardă iubirea fată de tine. Şi băieţii plâng. e normal când iubeşti.

Sănătate.
FantaSZy.

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai schimba-ti comportamentul daca e inadecvat, daca il iubesti nu il fa sa sufere. POate sa planga din dragoste, normal, daca te iubeste... e om si el!
Intelege-l si tu pe el, ii e greu si lui, ma gandesc ca si tie, gandeste-te mereu inainte sa faci sau sa spui ceva.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Nu ai specificat câtă vreme pleci în Spania.
2. Doar pentru că-s mai puţin naivi decât fetele, asta nu-i face pe băieţi extratereştri şi asentimentaliwinking
3. "ma port ciudat cu el" - Nu mai fă asta!

| TąNyą a răspuns:

Chiar nu poate să vină? Tu nu poţi rămâne aici? Mai ales dacă părinţii ştiu şi acceptă. cere-le ajutorul. un sfat. Spune-le ca-l iubeşti mult şi ar fi păcat să terminaţi totu' acum.

| szandi a răspuns:

Dupa 1 an si ceva. nu statea din plictiseala happy
te iubeste!

| lukifer explică:

Avem ambii 16 ani, parintii accepta sa stea la noi, dar el nu poate veni, eu am cetatenie romana, dar el nu sad, si nu poate sa mearga, doar fugar...
plec acolo la invatat sad
kongeriket-incerc sa imi schimb comportamentul pentru ca il iubesc enorm
mersi pentru raspunsuri! :*:*:*

| lukifer explică:

Da aici nu mai am decit bunicii sad, am stat cu ei 3 luni si mi-a fost foarte greu fara familie, doar prietenul ma sustinea si ma mai alina, sint o fire mai sensibila ce depind de mama si sfaturile ei...
nu stiu ce sa fac, ma voi duce acolo macar in vacanta de vara si daca el nu va reusi sa vina atunci voi reveni eu in tara chiar daca voi simti mt lipsa la ai mei crying
mi-e foarte greu, nu pot dormi noptile gindindu-ma la asta...
va multumesc ca ma ajutati si imi mai ridicati moralul :*:*:*