| Cristina788 a întrebat:

Oare fostul meu prieten și-a găsit altă prietenă l- am intrebat dar nu vorbește cu mine, am văzut pe Facebook că îi lasă comentarii la poza unei fete, și atunci când pune o poză pe Facebook adaugă etichetă pentru fata aia, chiar dacă ea nu este in poză. i-am scris un comentariu ca eu sunt prietena lui și nu ne-am despărțit încă La care ea a văzut comentariul și pe el l- a șters de pe Facebook, am văzut pe lista ei că el nu mai este, și nu apare nici la prieteni comuni, credeți ca e ceva între ei?

7 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Deh, poate, dar vreau sa te intreb, de ce te mai intereseaza daca e ceva intre ei daca el e fostul, lasa omu sa-si vada de viata.

| prodatory2k a răspuns:

Este posibil, daca o tot baga in seama

| Iulia0331 a răspuns:

Nu trebuie sa fii geloasa. Mai exista si alți baieți pe lumea asta.winking In plus, e mai bine sa fii singura pentru ca nu suferi pentru nimeni. Uita-l. Iesi cu prietenii la o inghețata, la un suc, priveste un film bun, etc. In ziua de azi nu gasesti baieți seriosi, mai toți isi bat joc de fete. Ai timp sa gasesti persoana potrivita. Sper ca am fost de ajutor. ^_^

| Cristina788 explică (pentru Iulia0331):

Eu speram să ne împacăm eram optimistă și el era singur ca mine. Dar de când a aparut tipa asta nu am liniște aseară am plâns pentru că nu mai am nicio speranță, oare ei chiar sunt împreună sau plâng aiurea

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Cristina788):

Fiindca si el a ramas singur o vreme, se naste o intrebare logica si fireasca, in aceste 3 luni a existat ceva anume care sa te impiedice sa-l cauti pentru a avea cu el o discutie prin care sa vedeti daca mai exista posibilitatea de a relua relatia, din moment ce ai sperat si dorit sa se intample acest lucru? Sau orgoliul tau a fost atat de mare si puternic incat ai considerat ca ar fi reprezentat o umilinta pentru tine ca tu sa fi fost care ar fi cedat prima. Orgoliul, trufia, vanitatea si ingamfrea reprezinta cea mai crunta forma de prostie adolescentina. Acum tragi ponoasele si urmarile rezultate in urma comportamentului tau irational. Nu are nici un rast sa plangi fiindca nu vei rezolva nimic, astfel ca mai degraba incearca o relatie noua in care sa nu repeti greselile comise in fosta relatie. Succes!

| Iulia0331 a răspuns (pentru Cristina788):

Deci, si eu am avut un fost, care acum e cu alta. L-am iubit cel mai mult. Dar am sperat degeaba. Nu trebuie sa plangiwinking. Daca ei sunt impreuna, asta nu inseamna ca nu puteți fii prieteni. Stiu, nu e la fel, dar macar mai vorbiți. Stiu ca e greu sa treci peste si ca daca sunteți prieteni nu o sa mai poți sa ii spui "Dragoste", "Iubire", "Puiuț", "Ingeras", etc. Da' te obisnuiesti tuwinking.

| Cristina788 explică (pentru Iulia0331):

De 3 luni suntem despărțiți pentru că eram prea geloasă, a preferat să nu ne mai vedem deloc mai vorbesc cu el pe Facebook, câteodată vorbeste frumos, eram cât pe ce să mă împac cu el dar a apărut tipa asta și a stricat tot, îmi pare rău e prea urâtă pentru el.