| roxanafm a întrebat:

Oare ma place? sunt confuza?
imi pace foarte mult de un baiat si in ziua cand l-am cunoscut ne-am privit tot mereu a fost o zi cand s-a uitat in ochii mei iar acum cand ma vede ma priveste foarte insistent. El nu este timid pentru ca vorbeste cu alte fete iar cu mine nu. Sunt zile in care nu stiu ce sa mai cred, o data s-a oprit din mers cand m-a vazut. Intre noi 2 sunt doar privirii atat. CE SA FAC? Dar are prietena si nu stiu ce sa mai cred

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Te-ai interesat cat timp are impreuna cu prietena lui? Poate este o relatie de lunga durata si nu vrea sa o distruga doar pentru o atractie fizica. Vorbeste cu el si intreaba-l.

pa, pa.

| Libelle a răspuns:

Mai. daca ai prietena nu inseamna ca nu poti sa te uiti dupa alta fata.
te uiti-e frumoasa, iti atrage atentia, dar asta nu inseamna ca nu o iubesti pe cea cu acre chiar ai o relatie.eu cred ca e doar atractie, te-a vazut, te-a placut, si probabil te place in continuare, dar nu confunda lucrurile, si nu iti creea impresii false deocamdata. ar trebui sa te interesezi ce si cum, ce e intre el si prietena, cum se inteleg, daca e totul bine si au o relatie stabila, nu te baga, pentru ca tot tu o sa suferi. dar asta iti zic:incearca sa afli cat mai multe.

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Depinde de relatia lui. Din ce spui tu e foarte posibil sa te placa, dar daca tine la prietena lui nu va da cu piciorul unei relatii pentru o fata pe care doar o place.Parerea mea e ca ar trebui sa faci tu primul pas...de exemplu daca esti singura cu el incearca sa-l saruti sau intra in vorba cu el. O solutie ar fi sa te imprietenesti cu el intai si sa-l intrebi despre prietena lui daca o iubeste etc.Succes!