| anonim_4396 a întrebat:

Salut,

In ultima vreme relatia mea cu parintii s-a stricat foarte tare. Nu ma mai inteleg cu ei de nici un fel, mi-au spus ca nu ma suporta iar dupa cateva discutii cu ei am luat hotararea de a merge pe drumul meu.

De luni voi pleca la caminul studentesc (pentru ca stau la tara) pentru ca incep scoala si as vrea ca pe langa scoala sa imi caut un job part-time.

O sa pot invata stati linistiti, deci nu imi spuneti chestii gen,, nu o sa mai ai timo sa inveti", "vezi-ti de scoala" si alte chestii.

Voi fi intr-un oras foarte mare, ce joburi imi recomandati? Unde as putea aplica pentru un job part-time la 17 ani?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"ce joburi imi recomandati?"

ce știi să faci tu cel mai bine (aptitudini)? și apoi vedem