| anonim_4396 a întrebat:

Oare numa pentru sex ma tine? Sunt impreuna cu iubitul de 1 an. Eu am 20 de ani, el 22.Amandoi suntem la facultate si stam in camin.Problema e ca nu stiu daca ma iubeste intra-devar. El spune ca ma iubeste si ca vrea sa fim impreuna '4ever'.Nu demult mi-a propus sa ne mutam impreuna in chirie dar cum parintii nu m-au lasat mi-a propus sa ma duc sa lucrez pe langa facultate ca sa stau cu el.Mie normal ca nu mi-a convenit pentru ca nu vreau sa-mi neglijez facultatea dar as fi vrut sa stam impreuna pentru ca e naso, in camin.In fine.Problema e ca mai nou tot in masina faceam dragoste si tot pe la 3 noaptea ma trimitea acasa dupa ce terminam. Data trecuta mi-o platit taxiul sa ma duc acasa. Ultima data m-am cam speriat pentru ca mi-a intarziat stopu si am zis ca nu mai vreau s afacem sex pana la casatorie.Normal ca nu i-o convenit si-mi spunea ca atunci cand n-o sa mai poata rabda ma va anunta.Si ca depinde si de mine cat de indulgenta voi fi cu el.Adica n-am inteles...el ar vrea sa-l lingusesc mai tare ca sa compensez lipsa sexului? tot ma intreba ca cat am de gand sa-l tin pe sec.Mentionez faptul ca in primele luni de relatie cand inca eram virgina el se dadea la o alta fata. Tot vorbeau pe mess, o suna...iar pe mine nu ma suna deloc, tot prin mesaje vorbea cu mine si chiar si acuma de parca i-ar fi frica sa vb cu mine.Sunt nedumerita, oare e bine sa-l pun asa la incercare? as fi curioasa sa vad daca ar mai ramane cu mine si daca nu facem sex dar in acelasi timp nu vreau sa-l pierd sau sa se comporte mai rece cu mine.Ce ma sfatuiti sa fac?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai o frica ca daca faci sex te va lasa sau nu te va iubi asa mult,nu ca tu nu ai simti sa faci esti om normal ca ai vrea,poate ai avut esecuri in viata,ai vazut tu asta,e clar ca ai o frica pe chestia asta,desigur casatoria sunt doar vorbe, pana la urma tu decizi, dar prin obligatie nu poti reusi sa te iubeasca, va gasi una aia va face sex si te va lasa, pana la urma de asta sunteti impreuna iar sexul e simbolu relatiei, iubiri dintre voi doi

| Danysan a răspuns:

Orice baiat care vb cu o fata de Casatorie e clar ca simte ceva pentru ea.Acum e posibil si e normal sa incerce sa te supere nitel pentru ca nu ai mai vrut sa o faci cu el.Sa stii ca pentru Baieti e Important sa faca sex si nu tine numai de placere si depravare, ci e si o necesitate pe care voi nu prea o aveti.E vb de Prostata si multe altele la mijloc. Daca a vrut sa va mutati impreuna nu iti e clar ca te iubeste.E normal ca apar sute de probleme intr-o Relatie dar trebuie sa le depasesti.Acum si eu daca as fi in locu lui si ai fi primit sex cu caru si apoi sa mi se fi taiat macaroana as fi inceput sa fac figuri ca deh.Incearca sa compensezi prin altceva dar asta nu inseamna ca trebuie sa te umilesti sau sa il lingusesti ca si cum el ar fi o fata.E normal sa se dea la o fata la inceput -De ce sa faca asta?-Uite de cum sta treaba. Orice baiat incearca sa aiba o fata de rezeva la inceput in caz ca. Dupa ce vede ca fata care ai e alaturi tine la el si il iubeste va realiza ca doar ea merita sa fie aleasa si va devenii iubitu pe care il cauti.Trebuie sa realizezi ca e bine sa eviti testele pentru ca natura umana e usor influntabila, mai ales un baiat! De ce nu faci cu el in continuare sex. daca il iubesti poti sa fi sincera cu el si sa ai spui ca trebuie sa fie mai atent pe Viitor, sa iti fie si tie bine.Ca e naspa ca sa faci si apoi ea sa intre la banuieli.Si cum fetele cam toate se tem de a ramane chiar daca o faci protejat cu ea (stiu ce vb )ideal e sa le castigi incredere si sa le demonstrezi ca nu e chiar asa cum vad ele lucrurile.Ca masura de precautie poti sa iti montezi un Sterilet -E cel mai recomandat decat sa cumperi Anticonceptionale in prostie. Sfatu meu :Vb cu el si spune-i sincer ca nu e normal cum sa comporta.Ca o Relatie stabila e cand atat tu cat si ea face-ti acelesi lucruri. Trebuie sa stie ca intr-o Familie muncesc atat femeia cat si barbatu.Acum daca si el munceste mi se pare normal sa o faci si tu daca vrei sa traiesti in condii mai bune -Sincer.El trebuie sa isi dea seama ca iubita pe care ar Cere-o de Nevasta pe Viitor nu trebuie sa o vezi doar ca obiect de facut sex ci sa stai langa ea pentru ca o iubesti.App inca ceva, majoritatea fetelor daca te iubesc si tin la tine nici nu trebuie sa faci tu presiuni ca sa o faca cu tine pentru ca or sa vrea ele singure asta (Sa ma contrazica careva ). Sigure or sa vrea sa o face-ti dar trebuie sa le demonstrezi ca si meriti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer, si eu am trecut prin acelasi lucru ca si tine, doar ca eu eram in postura lui. Am iubit-o pe fata aceea cel mai mult din toate fetele cu care am fost, dar i-am facut ceva asemanator. L-ai obisnuit asa si normal ca el isi doreste in continuare. Te iubeste dar e un lucru important pentru el (sexul). Eu am realizat abia dupa ce ne-am certat de cateva ori pe tema asta ca pentru ea nu era la fel de important ca si pentru mine, si ca trebuie sa-i respect parerea si dorinta.

Da, barbatul are nevoi, dar trebuie sa invete sa se controleze. Si totul depinde numai de personalitatea lui. Daca vrea sa inteleaga sau nu.

"Cel mai bine, ai o discutie cu el in care spune-i exact ce vrei. Uite, eu chiar nu imi doresc sa o mai facem. Nu vorbesc de o luna, sau 5 ani. Spun doar pe o perioada nelimitata de timp. Asta e ceea ce simt, si tu trebuie sa intelegi daca ma iubesti.

Tu ai nevoi, si anume vrei sa facem sex. Eu am la fel nevoi, si imi e frica sa o mai fac. Pur si simplu nu-mi mai doresc asta pentru o perioada de timp. Iar tu tot ma presezi cu acest subiect cu fiecare ocazie.

Simt ca ma presezi si nu inteleg de ce. Pentru mine este foarte important acest lucru si chiar imi doresc sa asteptam. E posibil sa treaca si jumatate de an pana sa se intample urmatoarea data. Tu poti sa fii cu mine in perioada asta, la fel de dragastos cu mine cum esti de obicei daca nu o mai facem?

Te iubesc si pretuiesc relatia, si vreau sa stiu daca tu poti intelege si poti accepta situatia. Daca ma iubesti si vei accepta situatia, atunci nu vreau sa te mai aud ca mai aduci vorba despre asta. Cand se va intampla, se va intampla. "

Cam asta ar trebui sa vorbesti cu el.

Acum sunteti in situatia in care amandoi va doriti lucruri diferite de la relatie, si daca nu discutati despre asta, va veti certa si se va termina.

Sper sa va fie bine! La multi ani impreuna!

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Nu stiu daca tine la tine foarte mult, dar oricum tine, depinde si ce gen de baiat e, eu sunt ca un caine de paza big grin imi place sa am grija complet de ea si as face totul pentru ea si as fii cel mai loial, dar mai sunt si cei carora le place "viata"(aia mai de noapte) care chiar daca tin la o fata, mai au loc si de o prietena apropiata dar nu asa de apropiata, daca il lingusesti faci ce e cel mai rau, il pornesti si il lasi asa big grin? macar un oral sau sa eu freci, pana si aia ar fi ceva big grin, daca el vrea sex numa, adica ca nu ai probleme sa il lasi sa se masturbeze la filme porno si el ramane cu tine, tine, dar parca sincer eu nu am prietena acuma si toate ma lasau fiindca eram "catelus" iar acuma toate se plang ca nu au baiatul care sa le fie loial... dar na, dati seama de ce simte el pentru tine dupa caracter, punete intr-un pericol sigur si vezi cum reactioneaza.

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Cred ca ar trebui sa luati o pauza sa vezi cum reactioneaza el. Daca vine dupa tine si incearca sa te faca sa te razgandesti zic eu ca mai merita o sansa. Insa daca nu se streseaza prea tare, nu ai de ce sa mai incerci sa remediezi situatia.

Baftahappy