| Mkeynes a întrebat:

Oare partenerii de viata (cuplu) ajung sa sa plictiseasca de sex cu aceeasi persoana si sa vrea si cu altcineva? Aici mai e iubire?

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu. Dacă iubești nici nu te atrage măcar ideea de a face sex cu altcineva și încerci sa aduci în relația sexuala cu partenerul chestii noi și sa diversifici.

| Mkeynes explică (pentru whatevernvm):

Adevarat asta am zis si eu.

| Adry05 a răspuns:

Există persoane și persoane, de aia unii înșală și alții nu. Unii când iubesc se mulțumesc cu o singură persoană pentru că sunt atașați emoțional de ea și vor să fie doar cu ea iar alții deși iubesc o anumită persoană simt nevoia de diversitate și astfel ajung să înșele, întorcându-se tot acasă cum s-ar zice.

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde de om. Fiecare din noi are o alta personalitate, alte asteptari, alte planuri de viitor iar asta ne modeleaza incusiv comportamentul sexual.

Prostia cea mai mare care au facut-o romanticii e ca au pus iubirea pe un piedestral ca pe o chestie mistica, un scop suprem la care doar cativa alesi ajung si asta dupa ce trec prin naiba stie cate incercari herculiene.

Realitatea e ca in masura in care partenerii nu-s dependenti unul de altul si pot trai la acelasi standard separati..ratele de adulter sar prin tavan. doar uita-te la ratele de divort din tarile dezvoltate unde femeile au joburi si isi permit sa paraseasca relatia..imagineaza-ti cum sta treaba la cuplurile necasatorite.

Iubirea e un sentiment evolutiv cu substrat chimic care apropie partenerii si ii tine impreuna sa creasca plodul. Asta nu inseamna ca nu ne putem bucura de ea, dar nici nu insemna ca daca ti-ai gasit tip/tipa o sa stea cu tine forever and ever doar pentru te-a iubit candva.

Dar hey, daca esti vreun romantic incurabil complet rupt de realitate (sau daca doar asa ai fost invatat de mic si tu inghiti orice galusca) o sa suferi ca un porumbel dupa dragostea pierduta si o sa pui statusuri maneliste la status pe Facebook.

| Goete a răspuns:

Ai iubi pe cineva nu inseamna ca "cineva" sa fie in posesia ta.

| CosminCD a răspuns:

Daca vorbesti de cuplu si/sau parteneri, cu siguranta ca da, se vor plictisi. Daca vorbesti de FAMILIE (aici e vorba de dragoste, responsabilitate, respect, unitate)...ar trebui ca raspunsul sa fie NU. Din cauza degradarii, femeia/barbatul tind sa se gandeasca si la altii/altele. In definitiv, nu ar trebui sa fie plictiseala. Daca apare plictiseala, atunci este o problema care trebuie rezolvata in interior.

| Mkeynes explică (pentru CosminCD):

Chiar iubita mea m-a intrebat daca nu m-am plictisit sa fac dragoste doar cu ea
Si eu i-am spus
Nu. pentru ca te iubesc
Dar i-am zis daca tu te ai plictisit e grav
Ea spune ca nu doar ma intreba

| Blueberry8 a răspuns:

Mai! Eu zic ca nu! Adica, daca sunteti un cuplu si vorbiti deschis si aveti ceva placeri sexuale ce nu le-ati incercat si vreti sa le incercati(nu te gandii acum la ceva anormal...nu stiu, vreti preludiu mai mult, vreti mai repede, mai incet, vreti 5 ore, vrei sa incercati oral, miere, sampanie, capusni sau alte cele) sa vorbiti deschis si sa va spuneti "dorintele".Ar fi imposibil sa mai existe plictiseala in pat happy.

| Mkeynes explică (pentru Blueberry8):

Ea daca sta doar intinsa si nu se misca in nicio parte pe mine nu ma deranjeazalaughing) pentru ca nu imi pasa si mereu o fac sa se termine

| Blueberry8 a răspuns (pentru Mkeynes):

laughing) ma refer in general pentru ca am vazut postari cu persoane care se plictisesc in pat cu partenerii laughing