| anonim_4396 a întrebat:

Oare credeti ca este bine ca virginitatea sa se piarda pentru o mega iubire copilareasca de moment? E evident ca la 14 ani nu ai cum sa ramai cu acea persoana toata viata. Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Claude7 a răspuns:

Cum ai putut sa dai un raspuns atat de idiot? straight face de ce sa nu fie cu unul pe care-l iubeste, de unde stii tu ca o sa se desparta, daca stiu sa gestioneze situatia, pot sa ramana toata viata impreuna...chiar si de la 14 ani.

8 răspunsuri:
| Yaguar a răspuns:

Dragostea si sexul doar nu este una si aceeasi. Daca il iubeste si nu o sa faca sex nimic nu o sa i se intimple, si fara sex mai departe poate iubi.
http://www.TPU.ro/......ina-1.html

| addalecsandra a răspuns:

Ma nu la 14 ani dar am auzit ca e bine sa iti incepi viata sexuala cu un baiat pe care nu-l iubesti atat de mult, pentru ca oricum o sa va despartiti si o sa ai impresia ca el a fost cu tine doar pentru asta, bine in cazu in care te casatoresti e altceva, dar ma refer la astea mai mici...bine baiatu totusi sa stie ce face sa se comporte frumos dar sa nu fi tu atat de implicat in relatie ca sa nu suferi prea mult dupa.:*

| addalecsandra a răspuns (pentru Claude7):

Asta e parerea mea fie ca iti convine fie ca nu fie ca e idioata fie ca nuwinking decat sa sufere si sa vina sa planga pe aici sa-si taie venele sau ***...sa se arunce de la etaj ca l-a iubit pala si el doar a f***-owinking mai bine sa nu tina asa mult...sau sa astepte pana se face mai mare sa fie in stare sa treaca pestewinking si serios acum pe ce lume traiesti? sa ramana pe viata?hee hee se despart alti dupa 20 de ani de casniciewinking e probabilitate de 1 % sa ramana impreuna laughing de la 14 ani, in ziua de azi oameni se plictisesc foarte repede.

| Claude7 a răspuns (pentru addalecsandra):

Cum ai putut sa dai un raspuns atat de idiot? straight face de ce sa nu fie cu unul pe care-l iubeste, de unde stii tu ca o sa se desparta, daca stiu sa gestioneze situatia, pot sa ramana toata viata impreuna...chiar si de la 14 ani.

| InoTkd95 a răspuns:

Deci la 14 ani nu esti pregatita nici macar fizic. Nu este bine si pana la urma ai tot timpul din lume. Baiatul respectiv daca ti-a propus sau ati discutat despre asta, iar tu o sa-i zici ca nu vrei, iar el o sa continue ar trebui sa-ti dai seama ca totul e pe interes. Eu am 16 ani si recent am avut o ocazie dar poate din teama am refuzat. Cel mai bine e ca prima experienta sa fie intr-un loc frumos, sigur, linistit, romantic sa nu fie nevoie de graba, pentru ca prima experienta nu se uita si aceea ar trebui sa fie cea mai frumoasa. happy Succes! Sa ai grija de tine!:*

| covaci101 a răspuns:

Nu ştiu cat eşti de dezvoltată, dar la 14 ani ai toată copilăria în faţă şi, dacă chiar vrei, vei putea găsi o mega iubire şi cand vei fi mai mare!

| NuVreauSaTeAud a răspuns:

La 14 ani? Nu nu e bine. Nu e mare diferenta de varsta intre noi, dar crede-ma eu la 14 ani sigur numai la chestia asta nu ma gandeam, e mult prea devreme nu esti pregatita nici fizic nici psihic, de abia de pe la 16 ani treci intr-o alta treapta, deci eu zic sa mai astepti. Daca prietenul te iubeste, v-a intelegehappy

| alina58 a răspuns:

Cred ca te cam grabesti, nu sari peste etapele vieti, parcurgele treptat, sau altfel iti va parea rau. Daca prietenul tau te iubeste, va accepta... daca nu, o sa iti dai seama ca nu te merita. In plus nu esti pregatita nici fizica, nici mental.

| VasyJohn a răspuns:

Stai linistita si refuza categoric! plimbati-va, pupati-va, radeti impreuna, beti cafale, sucuri etc... aveti timp si pentru "altele" kn veti fi mai mari.