| princess_8434 a întrebat:

Oare se termina vreodata menstruatia? funda

Răspuns Câştigător
| DacaTuSpui a răspuns:

Menopauza este "piatra de hotar" in viata fiecarei femei ce marcheaza sfarsitul perioadei reproductive. La un an dupa ultima menstra se considera ca femeia a ajuns la menopauza. Media de varsta pentru instalarea menopauzei este de aproximativ 50 de ani dar corpul fiecarei femei are propriul ritm si timp limita. Unele femei ajung la menopauza in mijlocul decadei a patra si altele au menstruatii chiar si in decada a cincea. Sper ca te-am ajutat.happy

13 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

La menopauza. happy

| Libelle a răspuns:

Dalaughing
Pe la 40-55 de ani.

| foxi a răspuns:

Cand ramai insarcinata! Succes!

| andrada a răspuns:

Buna!
Da, se termina pe la 50-60 ani, cam asa. Depinde de fiecare femeie.
Succes!

| LiveYourLife a răspuns:

Da

pe la 40 si ceva de ani aprox 50 cand intri la menopauzawinking

| ionika17 a răspuns:

Da, dupa 45 de aniwinking Pa, pa

| Byutza_8714 a răspuns:

Da normal ca se termina

| mypasionareyou a răspuns:

Da, cand intrii la menopauza adica la 45-50 de ani

| axaal20 a răspuns:

Da.
La menopauză.

| lololooo a răspuns:

Cand o sa fii batrana :d

| Gixaabaii a răspuns:

Da
intre anii 50-60

| Icecream15 a răspuns:

Normallaughing...
la o varsta ( 50 de ani in colo ...depinde cand a venit prima oara ) ...se intra in menopauza. (adica se termina menstruatiatongue )

| Mad10 a răspuns:

Da. pe la 45-50 de ani.:] Menopauza se numeste.
deci atunci nu mai ai problemehappy