| alexiss_9225 a întrebat:

Oare sunt singura fata care nu a facut si nici nu are de gand sa faca sex oral? Am 20 de ani si nu vreau sa fac asta niciodata pentru ca mi se pare umilitor. Partenerul meu insa crede ca o sa ma razgandesc insa i am spus ca nu sunt de acord cu sexul ora, nici sa fac nici sa primes. El continua a-mi spune ca vom gasi o solutie. Voi ce parere aveti?

17 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu prea pot sa inteleg conceptia femeilor cum ca e umilitor. Tu provoci placere, lucrurile care provoaca placere sunt apreciate, nu injosite sau umilite.

Ori nu simti suficienta atractie fata de el, mai pe scurt, nu il iubesti, ori ai o conceptie aiurea despre igiena. Sau crezi ca sexul oral e ca in filmele porno. Sau ai conceptii religioase.

De astea nu ai cum sa scapi usor.
Parerea oricarui om deschis la minte ar fi sa te documentezi mai bine, si apoi sa incerci, ca nu mori. E ca si cum ai zice ca nu vrei sa gusti dintr-un fel de mancare, ca crezi ca nu iti place. Totusi, mori daca gusti? In cel mai rau caz nu mai continui.

Bafta!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Si mie mi se pare umilitor sa stau si sa o privesc cum o ia in gura, n-am obligat vreo fata sa faca asta. cu siguranta sunt multe fete care nu fac asta si mai multe care o fac mai mult obligate... nu stiu unde e placerea pentru cel ce face oral, poate in 69 merge...

| Doηηa a răspuns:

Sunt sigură că nu ești singura.Dar eu cred că nu este nimic umilitor atâta timp cât o fac cu bărbatul pe care îl iubesc, mă iubește și avem o relație serioasă și îndelungată.
Eu cred că nu ai găsit bărbatul care să îți "sucească" atât de mult mințile încât să vrei să-i îndeplinești orice dorință. Bine, eu una aș face totul până la sex anal!
Tu știi singurică care îți este limita pe plan sexual.

| Awesom a răspuns:

Si cum faceti sex, asa fara lubrifiere?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu esti singura fata si nici ultima. M-ar interesa insa de ce anume, ce aspect foarte exact al acestei activitati sexuale te face sa o consideri umilitoare?

Barbatii nu incearca in general sa-si umileasca partenera de sex sau iubita mai ales cu sexul oral, incearca sa obtina o altfel de placere.

Pot exista probleme din alt punct de vedere, sa ai o repulsie fata de eventualul gust sau sa-ti fie teama ca el va ejacula in timp ce-i faci oral si gustul spermei va fi scarbos, asta e mult mult mai normal, poate sa nu te atraga nici activitatea in sine, sa nu te excite.

Te asigur ca umilitor e un cuvant care n-are nici o legatura cu sexul oral, dar te inteleg.

Am relativ doua pareri. Cred ca intr-o situatie ideala ar trebui sa incerci. DOAR daca ai deplina incredere in el va cunoasteti si asa mai departe.

DAR in acelasi timp sunt de parere ca el nu are dreptul sa te oblige, tu ai tot dreptul sa refuzi asta pentru tot restul vietii, fiecare dintre noi are placerile lui sexuale. Mi-e doar foarte teama ca el va continua sa insiste. Placerea sexuala e una sau poate cea mai intensa si fiecare dintre noi incercam sa ne-o satisfacem in asa masura incat sa ne simtim cat mai multumiti. Sper sa te inteleaga doar ca multi barbati inseala tocmai din acest motiv, fiindca partenera, iubita sau sotia nu le ofera tot ce si-ar dori ei in pat.

Poate n-ar strica sa aveti o discutie cat mai serioasa in sensul asta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU eşti suficient de matură şi NU eşti pregătită pentru o relaţie ( în adevăratul sens al cuvântului )!

După ce partenerul o să-ţi facă sex oral, îţi vei SCHIMBA această părere happy

Toate cele bune.

| Dariusuu a răspuns:

Mă bucur că mai sunt fete care se şi respectă. Prietenul tău ar trebui să-ţi respecte decizia.

Felicitări.

| Alcyon a răspuns:

Sexul oral nu-i cu mult diferit de sarutul cu limba. Imi inchipui ca te saruti cu limba, nu? Daca raspunsul este da, atunci n-are de ce sa-ti fie scarba. Acum, daca tu tii mortis sa nu faci sex oral, nu te poate obliga nimeni iar partenerul trebuie sa-ti respecte decizia. Oricum, eu cred ca o sa-ti schimbi parerea in timp.

| Danysan a răspuns:

E oki daca nu vrei dar nu ar trebui sa privesti asta cu scarba sau ceva de genu.Pana la urma e Normal.Mai pe Inteles facand Sex Oral Unii parteneri au Impresia ca se apropie si mai mult. Bine ca este Indicat sa o faci cu un Baiat care tine la tine nu cu unu care ti-a iesit in drum.In Relatiile Serioase Sexu Oral e Indicat pentru a mai diversifica Placere.Pana la urma daca ai un fel de Inhibitie incearca sa faci in acelasi Timp cu el sa fie Reciproc. Poate iti e scarba sa nu Ejaculeze la tine in gura -poti sa ii spui sa nu o faca.Dar pana la urma nu e ceva Anormal nici sa faci dar nici sa nu faci. Restu e OK.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cui ii place face cui nu ii place nu face. Daca tu nu doresti, nu ar trebui sa puna presiune pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ca trebuie sa fii o persoana egoista, cu foarte multe idei preconcepute si cu o inteligenta precara ca sa nu ii oferi persoanei pe care o iubesti placere, facand un gest care nu te costa nimic si nici nu presupune efort.

Daca nu ti s-ar parea umilitor, evident ca i-ai face. Te-ai intrebat vreodata de ce ti se pare umilitor? Pentru ca auzi foarte des treaba asta. Si asa ajungi sa ii lasi pe ceilalti sa iti spuna ce este bine pentru tine. Evident ca nu iti sugerez sa faci asta pentru oricine, dar intr-un cuplu, cu o persoana pe care o iubesti si ea la randul ei nutreste aceleasi sentimente pentru tine, orice va ofera placere ar trebui permis. Pentru ca asta e o parte importanta a unei relatii, sa oferi si sa primesti placere.

Imi este mila de prietenul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| Netrider a răspuns:

Daca-l iubesti si el te iubeste atunci unde e problema? e o prejudecata si o lipsa de educatie erotica. nu stii ce pierzi. oricum, nu te forta dar nici nu respinge ideea pentru totdeauna.

| DeathReaper a răspuns:

Pentru inceput lasa-l sa iti faca :3 Sunt unii care fac asta din placere. Nu ai nimic de pierdut si doar nu te uti la el cum face asta nu? daca nu vezi si iti face placere, nu e bine?
Si nu esti singura, am vazut fete care nu voiau si sunt unele care nici acum nu vor dar daca el face treaba buna si fierb hormonii in tine, atunci sa vad daca iti sustii ideea.

| Seyko a răspuns:

Si eu am o parere foarte proasta despre asa ceva, chiar mi se pare deplasat!

| andreiu77 a răspuns:

Nu esti!

| numeletrandafirului a răspuns:

Nu,nu esti singura fata iar iubitului tau spune-i clar ca daca are de gand sa accepte decizia ta si s-o respect ok, daca nu sa-si caute alta proasta pentru ca daca tine la tine cu adevarat trebuie sa te accepte asa cum esti.Si..oricum si eu, la fel ca tine consider ca este ceva umilitor.