| SamsungElectronics a întrebat:

Oare toate fetele din ziua de astăzi sunt la fel?

Mai găsești fete de treabă și fete bune cu care sa te înțelegi și cu care sa ai o relație de lunga durata, și fete care nu sunt pe interes și care nu fac pe prințesele și pe deșteptele.

Voi ce credeți?

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Exista numai ca sunt urate

| anonim_4396 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

De ce te iei de fete/doamne, domnule Verginică?
Nu te lua de fete, că fac urât.
Ca și reprezentant al sexului feminin, care nu se consideră nici zână, dar nici vreo mare hidoșenie, mă rog, hidoșenie sunt prin minte mai mult, dar chiar și așa cu kg în plus, bă, de nu aș suci gâturi și aș rupe dinți, ăstora care ar avea tupeul să mă facă pe mine urâtă. Nu o spun doar de dragul de a scrie pe forum, sincer, am bătut băieți o dată și o s-o fac de fiecare dată când o să iasă monștri din mine.

Și e valabil pentru orice femeie, v-aș ucide pe toți, că vă luați de femei. Nu te lua de ele, că fac urât.
Până la urmă, urâțenia e relativă, la fel ca și frumusețea. Există poate un tipar de frumusețe anume, dar la dracu, dacă total sau complet îl atinge vreuna complet. La fel e valabil și pentru sexul vostru. Ahhh, și deja m-am enervat maxim.
Hai să-ți mai spun ceva, știi că de fapt, există tiparul frumuseții, ceva tangibil, concret (90-60-90, păr lung și frumos, trup mlădios, cred că pe undeva chiar se spunea și că corpul Clepsidră, ar fi considerat cel mai frumos chiar și din punct de vedere al modellingului și al designerilor de modă, corp cu forme, dar nu obtuz, clar nici plat, chip frumos și armonios, la fel, fața cea mai armonioasă este considerată cea de forma rotundă, la fel, dacă-mi mai aduc bine aminte din ce susțineau hairstiliștii, pe chipul rotund, cam merg orice coafuri, nu știu sigur, dar pe la unii așa am auzit, dar e evident, chipul cel mai armonios pare cel rotund și cu trăsături simetrice.
Dar spune tu, unde scrie undeva sau unde explică cineva, cu liniuță, tiparul urâțeniei?!
Știu că o să-mi iau hate sau block după treaba asta. Știu și că poate nu ar trebui să mă bag, în fond, lumea e a dracu și fiecare e pe barba lui, oare cine naiba mă pune să iau apărarea femeilor "urâte" pe un forum. Dar ahhh, am niște demonii pe mine care mă încearcă. În aceste vremuri, sar la beregată. Ahhh, și deja mă înfurie și mai mult afirmația ta. Ahhh.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia-o usor, mai ai un pic si dai cu pumnul in masa

| anonim_4396 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ok laughing) mi-am calmat demonii între timp. happy Sunt iar Zen.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt la fel. Găsești dacă cauți.

| dullcat a răspuns:

Exista. Vorba asta o spun cei care nu au gasit ce au dorit, si din lipsa de energie, timp, resurse sau altele, nici nu mai incearca pe viitor. Dar adevarul e ca nimeni din lume nu poate iesi cu toate persoanele singure, astfel incat sa faca aceste afirmatii generale : nu mai exista fete/femei de treaba sau nu mai exista baieti/barbati de treaba.

E valabil si pentru toate femeile sunt la fel, sau toti barbatii sunt la fel. Sunt generalizari cat se poate de eronate, destul de pline de ura si asta nu face decat sa adanceasca distanta dintre cele doua sexe.

| LordCristobal a răspuns:

Gasesti dar sunt foarte greu de gasit e ca si cum ai cauta o comoara ascunsa pe o insula.
La fel cum si baietii cuminti stau in pătrățica lor asa fac si fetele de treaba.
Trebuie sa te înarmezi cu multa rabdare ca sa gasesti o fata de treaba.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Omule, du-te naibii la doctor ca ai obsesii

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

" toate fetele din ziua de astăzi sunt la fel?"
Mama ce îți place să le bagi pe toate în aceeași oala, doar pentru ca ai fost tu rănit de prea multe ori cu alegerile proaste pe care le ai făcut.
Da, sunt multe tipe de treaba ( doar ca nu le cauți tu corect).
Dar oare cu cine sa își facă aceste fete care vor ceva serios, relație?
Cu aia în clăduri care le trimit zeci de mesaje ( de care sunt deja satule ) sau cei care mai vorbesc cu încă 100 de fete sa vadă care pica în plasa?
Am cunoscut mai multe fete care vor ceva serios de cât băieți.
Depinde de cum le ai abordat și tu ( dacă nu te plac reciproc nu înseamnă că se dau destepte sau prințese) ci doar ca își cunosc valoarea și ca au alte standarde pe care nu le îndeplinești.
Cat despre fetele pe interes îmi place ca majoritatea spun asa de multe tipe, dar sunt cazuri în care ea are mai mulți bani comparativ cu el.
Și genul acesta de fete le cunoști din prima, ca dacă tu ai cumpărat ceva ca asa ai vrut tu pentru y nu înseamnă că este pe interes, ca doar nu ți a cerut, ai vrut tu.

| Fonk a răspuns:

Sunt fete ok alea timide, alea înțepate cam se dau si la alți. Dacă mă înțelegi ce vreau să zic

| Ion88888888 a răspuns:

Poate după ce întâlnesc 30 de ani și vor observa că vor rămâne singure