| Realilusion a întrebat:

Of dau funda pentru cel mai bun raspuns! si cel ma rapid
Iubesc o fata, cu care am iesit saptamana trecuta cu ea inn oras. Eram aproape sigur ca ma place, se uita adanc in ochii mei, ne intelegeam bin, of credeam ca ma place.Pe facebook mi-a dat :* :* si i-am dedicate melodii la pian si zicea ca`I place mult si imi dadea:*, I`a zis si prietenei sale cea mai bune care este in clasa cu mine si mi-a zis ca i`a zis ca ii plac ochii mei si ca sunt frumusel. Vorbim de o luna pe messenger si azi am intrebat-o daca ma vrea sa iesim odata in oras, ea a zis ca de ce putem vb e mess, si am insistat dar nimic, i-am spus ca o iubesc si ce simt pentru ea, si ea a zis ca nu vrea sa fie implicate intr-o relatie, dar apoi am inntrebato, nun vrei sa intri intr-o relatie sau iti place de altcineva. Ea a zis ambele.Nu inteleg, chiar nu ma place sau ma place sau nu stiu? thinking

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ambele a spus?
Atunci e grav!
Deci,nu vrea nici sa intre intr-o relatie si ii place si altcineva.
Te place si pe tine,altfel nu iesea cu tine in oras si se cam joaca!
Tu,ai devenit,din cauza bunatatii si a bunului tau simt "catelusul de canapea",iubitul ei de pe messenger,pentru ca un altul a fost mai hotarat si probabil iese cu el.
Fa-ti favoarea si trateaz-o cu niste indiferenta,nu mai fi tot timpul online pentru ea, nu te mai repezi primul s-o saluti cand intra, regleaza-ti "idle"-ul la un minut si fa-ti de lucru in alte parti decat la calculator.Cu alte cuvinte,nu i te mai oferi asa sincer si deschis,las-o sa se nelinisteasca (,) ca n-o mai "iubesti" si,daca intr-adevar,ii pasa de tine, ea va fi cea care te va intreba ce ai patit.Iar tu te vei motiva spunand ca ai niste probleme, nu poti vorbi acum si iesi.Las-o nemultumita. Daca protesteaza in vreun fel,insemni ceva pentru ea.
Daca nu,pacat de melodiile la pian si sufletul tau sensibil,fata se joaca si nimic mai mult!
Oricum ar fi, n-o mai lasa sa-si ascuta unghiile pe sufletul tau, oricat ai iubi-o!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca nu are pe nimeni,fata te place dar. atat,nu vrea mai mult, deocamdata vb pe mess, mai incolo nu se stie poate se razgandeste in privinta ta si va cuplati

| KatnissEverdeen a răspuns:

Poate ca nu are curaj sa iti spuna in fata... eu zic să mai ai putina rabdare daca fata a zis ca esti frumusel inseamna ca te place plus ca fetele cand vb cu cele mai bune prietene inseamna ca e ceava serios... crede-ma asteapta sa vezi unde se duc lucrurile. sunt fata asa ca stiu ce vorbesc. ai rabdare