| ramonik_2884 a întrebat:

Am si eu o problema.

Sa incep. Sper sa ma ajutati(dau funda la cele mai bune sfaturi)

Am avut un iubit, cu care am stat o luna si ceva, dupa care ne-am certat foarte rau dintr-o prostie.La 2 zile dupa c ne-am despartit, el s-a combinat cu cea mai buna prietena a mea. dupa 2 saptamani in care au fost impreuna mi-a zis ca vroia sa ma faca pe mine geloasa. Faza e ca prietena mea incepuse sa tina la el(este bine de precizat ca eu am sustinut-o desi inca mai tineam foarte mult la el). Dupa 2 saptamani s-au despartit deoarece el a aflat ca eu inca tin la el.
Acum sunt cu el de 2 zile...si adevarul este ca sunt foarte indragostita de el si el de mine.
Dar prietena mea s-a suparat pe mine si pe el foarte rau(vreau sa zic ca ea nu e alaturi de mine cum am fost eu cand s-a intamplat acelasi lucru).

Ce as putea sa fac?

Sa continui relatia si sa nu mai o bag in seama pe prietena mea?
sau
Sa ma despart de el(in acest caz nu stiu daca am putea fi prietene ca inaintesad)
sau
Ce as putea face?

9 răspunsuri:
| buterfly a răspuns:

Pai draga Ramonik hai sa o luam cu incetul! Din moment ce tu nici nu te-ai despartit de baiatul acela si prietena ta s-a si combinat cu el e clar cat de prietena iti este.O prietena adv nu ar face asa ceva niciodata si chiar daca s-ar intampla, ar trebui sa fiee totusi dupa o perioada considerabila de timp!big grin

Se zice ca nu e bine nici sa te certi cu prietena pentru un baiat dar uneori nici asa nu e bine...Fa cum simti tu cel mai bine. Daca crezi ca e mai bine sa continui relatia cu el atunci asa sa faci daca nu NU.
Eu daca as fi in locul tau as incerca sa mai vb cu prietena mea si sa vad totusi cum sta situatia!
Bafta!:*

| Ilinca a răspuns:

Ramonik, acesta este un site unde raspundem intrebarilor de interes general, nu decidem in locul altora.In schimb, putem sa iti dam cate un sfat. Noi nu avem cum sa stim ce e mai bine pentru tine. Nu crezi ca asta tu trebuie sa decizi? Mergi pe intuitie, e cea mai buna solutie! Fa ce-ti dicteaza inima happy

| RoswithaAdd a răspuns:

Daca ti-ar fi prietena ti-ar sta alaturi. te sfatuiesc sa nu iti mai bagi prietena in seama. viitorul e incert, nu ai de unde sa stii daca iti va fi prietena adevarata (sau macar daca iti este ), omul are mai multe fete. fa ceea ce simti, daca tii la tipul respectiv, ignora-ti prietena. e doar un sfat happy

| Me_6996 a răspuns:

Eu la fel cred...tot prietenia este mai importanta, desi nici prietena ta nu a procedat corect. E cred ca e timpl sa aveti o discutie si sa rezolvati problemele happy

| Death_4906 a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i ca daca e cea mai buna prietena a ta ar fie recunoscatoare pentru ceea ce ai facut pentru ea.
Eu zic sa ramai cu acel baiat.
Ea daca era prietena ta cea mai buna ar fi trebuit sa inteleaga si sa te sustina.
Daca e intr-adevar o prietena buna isi va cere scuze si va veti impaca.
Nu este vina ta, este vina ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenia s-a dus.nu mai poti face nimic.incredere n-o sa mai aveti una in alta niciodata.

| pisicutzarea666 a răspuns:

Eu zic ca o prietenie poate dura toata viata, cat timp o relatzie...ehm...la varsta asta nu se prea intampla astfel de lucruri.gandeste'te doar ca nu o sa stai cu el foarte mult (1, 2,3 luni sa zicem) dar apoi cand o sa va despartzitzi? Eu sunt de acord ca o prietenie este mult mai importanta mai ales daca eratzi bff :d

| pmg a răspuns:

Prietena ta ar trebui sa fie bucuroasa pentru tine, deoarece tu te-ai gandit cand au fost ei impreuna la fericirea lor nici decum la tine sau la voi, daca nu poate sa inteleaga acest lucru inseamna ca nu i-ti este o prietena adevarata iar tu ar trebui sa te gandesti mai mult la tine si la fericirea ta.Cu timpul se va rezolva si problema cu prietena ta.

| Aliiinaaa a răspuns:

Daca iti era prietena cu adevarat nu cred ca ar fi fost normal sa fie cu fostul tau prieten. straight face...