| sergiuandre92 a întrebat:

Ok, pun altfel intrebarea, cum pot sa-mi satisfac prietenul cand e excitat, fara a ajunge la sex, sunt virgina!

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Nu prea il satisfaci, ci mai mult o sa -l intărâți.si cum el se abtine nu o sa-i para chiar binehappyDeci daca vrei sa ramai virgina, renunta la jocurile cu excitatu.

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Atunci mai ramane masturbarea

| Ando1dul a răspuns:

Sarutal peste tot (nu chiar peste tot)

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poti sa-ti folosesti imaginatia.important e sa-l faci sa ejaculeze, apoi iti va fi recunoscator.Nu e neaparata nevoia sexului oral, care i-ar place cel mai mult, ajunge si o masturbare normala, facuta de tine. Daca folosesti un prezervativ si-i faci si oral, il arunci spre ceruri...

| TashaUhm a răspuns:

Ii faci un oral. Tot sex e. dar ramai virginalaughing

Bafta`!thumbs up

| anonim_4396 a răspuns (pentru TashaUhm):

Cum naiba sa mai fi virgina din moment ce ti-ai tras-o? Daa!

| TashaUhm a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cate stiu eu. sexul oral nu te poate dezvirgina`!laughing
Gresesc?
Daca fata vrea sa ramana virgina. sa ii faca iubitului un oral.ziclaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru TashaUhm):

Sunt multi care gandesc asa, ca tine. Cum zicea si Hitler: spune o minciuna de 1000 de ori si ea va deveni adevar.
Stiu ca e usor sa iei pareri deja facute bazandu-te ca, daca toti spun ca e asa, asta te scuteste sa gandesti si sa cercetezi. Ei bine, nu e asa.
Gandeste-te la o sticla de apa de plastic. Apa din ea = virginitatea, plasticul = contactul sexual. Tu nu desfaci dopul (himenul), ci doar dai o gaura prin alta parte si bei apa. Pai s-a dus virginitatea, pa pa! Virginitatea este ceva abstract, nu fizic, reprezinta puritate. Asa cum spui unui pamant ca e virgin (necultivat), conteaza pe unde il cultivi?
Sau o luam altfel: o fata si-o trage oral sau anal cu 19676354 barbati, dar isi protejeaza himenul. Atunci, cu atata experienta si penetrata e cumva virgin, neatinsa?
Invata sa cercetezi inainte de a lua de buna ce pare mai usor de luat.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca vrea sa ramana virgina pentru puritatea cuvantului, ci pentru ca ii este frica sau nu se simte pregatita pentru un astfel de moment, poate se teme de parinti sau poate pur si simplu nu are inca destula incredere in partener. E ok sa faca la inceput sex oral, sa stea dezbracati, sa-si exploreze trupurile, toate chestiile astea o sa reduca din tensiunea ce o implica un prim act sexual! Iar exemplul tau e ilogic, logic ar fi ca plasticul sa fie considerat himenul, pentru ca protejeaza apa, si desfacerea dopului sa fie contactul sexual. Mai gandeste putin! Sic!laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

...iar tu ai inteles totul si nimic din ce am zis eu acolo. Si gandesc suficient, mai mult decat voi cu siguranta, "sic"!
Nu exista dezvirginare/virginitate psihica sau fizica. E doar dezvirginare si atat. Tine de logica. E ca si cand ai musca dintr-o inghetata sau ai linge-o. Tot la stomac o bagi.
Si nu am comentat eu sa o faca direct fara preludiu. Dar cu tot cu asta, tot dezvirginare e. Ramane in istoricul ei, indiferent pe unde a primit-o pe dansa.

| Dangel a răspuns:

Va pipaiti unu pe altu' sau ii spui adevarul si o sa inteleaga.

| sergiuandre92 explică (pentru Dangel):

El stie ca sunt virgina, si e dispus sa ma astepte pana sunt pregatita, dar mi-e frica sti, ne mai jucam asa, si nu vreau sa se supere, el o zis cai ok, ma asteapta, dar poate se plictiseste!

Răspuns utilizator avertizat
| Erskine a răspuns:

La cum ai pus intrebarea solutia e Sex Oral sau il masturbezi! Sau ii spui cum sta treaba si o sa te inteleaga daca e baiat destept! Mare grija! happy

| sergiuandre92 explică:

Mai baiete, ai chef de glume proaste du-te fa cu cu cine vrei tu da nu cu mine, pastreazati sfaturile inteligente pentru tine, ca sunt sigura ca le aplici personal