| cedracumacauti a întrebat:

Cand vorbim este normal sa deschidem gura complet, nu? Eu am o problema: Marea majoritate a persoanelor cu care vorbesc nu ma inteleg sad!
Apropo: Oare daca sunt timid, un psiholog scolar ma va ajuta sa trec peste aceasta timiditate?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ca nu ai nimic de spus.

Răspuns utilizator avertizat
| LittleEndian a răspuns:

Hey! Si eu am fost FOARTE timida o vreme, a fost o perioada din adolescenta (cam toata perioada liceului) de care nu imi aduc aminte cu drag :-s Am reusit sa trec peste asta singura, datorita faptului ca eram constienta de ceea ce mi se intampla. Chiar si daca trebuia sa vorbesc in fata a 2-3 persoane ma inroseam si bolboroseam fara sa-mi gasesc cuvintele. Dar mi-am zis: "La naiba, nu pot continua asa toata viata!" si incet-incet mi-am invins temerile. Desi a fost foarte greu. M-a ajutat si un job de vara in care trebuia sa interactionez si sa comunic cu oamenii.