| simplyDefault01 a întrebat:

Buna, sunt baiat, clasa 11-a si nu avut niciodata o relatie serioasa. Raman fara timp efectiv, mai am doar vara asta in care pot sa imi fac o relatie dupa o sa inceapa clasa a 12-a deja am vorbit sa fac pregatire la 2 materii plus antrenamente fotbal, tot restul de invatat plus invatatul pentru scoala de soferi, si nu o sa mai am timp si chef de fete, pana acum am amanat ca lasa ca o sa imi fac eu si tot felul de motive... si m-am trezit acum ca am pierdut o parte mare din ce inseamna sa fii adolescent si simt acest FOMO (fear of missing out). Pot sa imi fac o relatie si la faculate si dupa dar nu e acelasi lucru ca in liceu, chiar nu as vrea sa termin 12 clase fara sa fi avut macar o iubita. Ideea e ca nu imi lipseste nimic altceva, gen am prieteni, ma inteleg bine cu familia, ma descurc cu banii, am note bune etc. mai putin iubita happy Si ma simt super aiurea cand ies pe afara si vad cupluri. E singurul lucru la care ma gandesc non-stop si ma intristeaza si imi strica toata dispozitia (plus ca mai vin prietenii si familia si ma intreaba dar eu cand imi fac iubita ca aproape am 18 ani si nu am venit niciodata cu o fata acasa). Avand doar vara asta la dispozitie, nu stiu ce sa fac pentru ca prin mesaje nu prea ma descurc si mi se pare cringe sa dai mesaj la persoane care nici macar nu le cunosti, nu am nici experienta, nu cunosc deloc fete, n am nici o prietena eu si nici prin prieteni comuni, si nu am fete in clasa sau in liceu in general. Chiar nu stiu cum sa fac.

Sfaturi?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le zici la toti care te intreaba asa: vremuri grele covid criza locurilor de munca si criza de femei. Nu ai cu cine sa iti faci o viata. Asa ca ma centrez pe bani & cariera apoi vanez mai multe femei cand trece criza financiara

| simplyDefault01 explică (pentru mgtow):

Pai fac cat de cat niste banuti, problema era cum imi fac iubita, nu ce scuze sa bag ca nu am iubita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubita nu o "faci". Cu iubita te întâlnești. Și nici nu o "găsești", că nu e ascunsă în pădure, ci vă găsiți unul pe altul. Degeaba zici tu : de azi vreau iubită. Lucrurile astea nu se programează. Adică desigur, poți să încerci disperat să vorbești cu cât mai multe fete și una tot o să îți accepte. Dar, acea relație probabil nu va dura și în plus, vei rămâne mereu cu gândul la celelalte 5-10 fete cu care ai vorbit care poate erau "mai bune", cine știe. Nu prea ies lucruri bune când forțezi norocul. Relațiile de durată nu au pornit de la cineva care a dat mesaj la 20 de fete pe Instagram iar una dintre ele a răspuns. Dar, dacă tu zici că în a 12-a n-o să mai ai chef de relații, deci vrei doar ceva de-o vară, poți face fix cum am zis. Te duci pe Instagram la "Discover People" și dai mesaj la cât mai multe persoane. Una și una tot va răspunde și vă puneți împreună. Dar, la modul general, nu e prea ok.

| Aditu94 a răspuns:

Ai rabdare cu tine..de fete vei avea timp toata viata. pune pe primul loc scoala, in special scoala de soferi.Ia permisul auto, ia-ti masina si usor usor iti vei gasi si o prietena. vorba veche "baiat cu masina, caut fata cu peco". ..nu dramatiza.