| anonim_4396 a întrebat:

"Orice femeie ar dori sa fie credincioasa sotului. Dar nu este atat de usor sa gasesti barbatul care merita fidelitate"
Ce credeti despre o fata daca zice asta?

Răspuns Câştigător
| Maria123 a răspuns:

Eu as privi-o mai mult ca pe o victima a unor intamplari. De exemplu tu daca ai pati sa fii inselat si parasit de cateva ori nu ai ajunge sa crezi ca multe fete sunt neserioase si nu are sens sa pui sentimente intr-o relatie? Si uite asa ajungi sa inseli la randul tau si sa nu-ti pese. Eu cred ca asta a patit ea, a avut niste esecuri in relatii, a fost inselata, parasita, etc. si apoi a devenit indiferenta ca sa nu mai sufere si a ajuns sa creada ca toti sunt la fel si deci si-a zis macar sa insele si ea ca sa nu pice de fraiera cand afla in final ca cel cu care era o insela sau nu-i pasa de ea cu adevarat.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca o fata zice asta e clar ca nu poate fi fidela numai unui barbat

| Maria123 a răspuns:

Ca nu are rabdare sa-si caute barbatul care merita fidelitate. Probabil crede ca nu exista si nu are sens sa il caute asa ca prefera sa accepte si barbati trecatori prin viata ei, decat sa fie vesnic singura in cautarea barbatului ideal. Adevarul e ca intr-o societate ca asta e cam greu sa mai speri ca gasesti pe cineva care sa merite sa dai totul pentru el/ea. Probabil a suferit in dragoste de cateva ori si apoi s-a decis sa nu mai dea totul ca oricum nu merita si sa se distreze si ea inseland asa cum au inselat-o si pe ea altii de atatea ori.

| iuli29 a răspuns (pentru Maria123):

Din punctul meu de vedere gandeste ca o curva.

| mgtow a răspuns (pentru iuli29):

Gandeste cum zici tu dar ar putea sa zica ca ramane singura daca ar fi a fie sfanta bisericii. La cate am tras si eu acum traiesc in singuratate ca sa nu fiu inselat dar si de scarba care o am pentru femei, s-au culcat cu multi indivizi dar viata e viata.

| Maria123 a răspuns (pentru iuli29):

Eu as privi-o mai mult ca pe o victima a unor intamplari. De exemplu tu daca ai pati sa fii inselat si parasit de cateva ori nu ai ajunge sa crezi ca multe fete sunt neserioase si nu are sens sa pui sentimente intr-o relatie? Si uite asa ajungi sa inseli la randul tau si sa nu-ti pese. Eu cred ca asta a patit ea, a avut niste esecuri in relatii, a fost inselata, parasita, etc. si apoi a devenit indiferenta ca sa nu mai sufere si a ajuns sa creada ca toti sunt la fel si deci si-a zis macar sa insele si ea ca sa nu pice de fraiera cand afla in final ca cel cu care era o insela sau nu-i pasa de ea cu adevarat.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca a patit asa ceva si nu mai are incredere in barbati.

| relian a răspuns:

Ce cred despre o fata care gandeste asa? Pai cred ca nu este satisfacuta de barbatul ei sau nu este satisfacuta atat cat vrea ea si atunci cauta si prin alte parti.Asa fac toate femeile si barbatii la fel, asa ca poti sta linistita.Problema este de ce sa-i cu acel barbat? Ai vazut ca nu te potrivesti cu el cauta altu care sa iti satisfaca nevoile si tu pe ale lui. Daca tot o sa contiui asa o sa ai o viata asa si asa si mereu o sa stai sa cauti unu care sa te multumeasca pentru o seara.Acum nu stiu exact la ce te-ai referit tu.Insa sa zic daca el te inseala atunci cred ca deja l-ai inselat si tu ca altfel nu mai intrebai ce cred alti. Daca barbatu nu inseala dar nu te satisface asa cum vrei tu tot aiao sa se intimple.Cel mai bine e sa gasesti un barbat pe aproape de tine cu aceleasi nevoi si totu o sa fie ok si nu o sa mai insele nimeni.

| h3r a răspuns:

Daca doreste, atunci asa face. Nu tine cont de comportamentul sotului. O femeie serioasa, mai bine zis... o sotie din toate punctele de vedere, nu ar insela indiferent de situatie!
Daca nu te merita, atunci pleci! Nu il inseli, deoarece asa doar dovedesti ca nici el nu te merita pe tine.

| Tkn a răspuns:

Nu are incredere in tine...

| iuli29 a răspuns (pentru Tkn):

Si crezi ca este o "fata cuminte" daca afirma asta. Adica... o femeie cuminte?