| ManDala a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru dar in special al fetelor. m-am indragostit de o fata din liceu, din prima clipa in care am vazut-o.la inceput doar o priveam insa acum am inceput sa ma gandesc zi si noapte la ea, cand o privesc incep sa tremur, simt fluturasi, inima imi bate cu putere! Eu sunt foarte timid si niciodata nu am indraznit sa ii spun sa iesim amandoi, chiar daca si ea imi zambeste, daca nu o salut, o face ea(nu suntem prieteni, ce facem noi e flirt, clar), mereu incearca sa intre in peisaj ca sa se faca observata, daca nu vorbesc cu ea pe mess, vorbeste ea cu mine, pe la inceput mi-a dat un mesaj gen"cine te place sau te iubeste iti da buzz" si i-am dat, atunci nu prea tineam la ea, iar dupa am primit si eu buzz de la ea(stiu ca e o chestie copilaroasa, insa ea a dat prima si eu fiind timid am actionat si eu la fel) si acum sunt curios daca afacut asta cu buzz-ul doar ca era confuza daca o plac sau nu si de fapt ea nu are niciun gandu u mine, ma uit la ea pe fb si pare ca flirteaza cu mai multi baieti si nu vreuas sa fiu o victima, insa azi i-am spus ca o plac si nu mai scoate un cuvant. Oricum mie mi se pare ca ma place, ma priveste prea lung la scoala, se intoarce doar ca sa ma vada pe mine daca merge inainte, zambeste mereu. Sunt un baiat care puen mult suflet, nu imibat joc de nimeni si stiu sa arat mult respect pentru o fata!laughing Vreau o parere a fetelor.1.Se poate ca ea sa ma placa? 2.Si daca da, de ce nu mai vorbeste? 3.Sa intru tot eu in discutie cu ea daca i-am spus ca o plac sau sa o las sa isi faca ordine in ganduri? 4. In cazul in care e un raspuns negativ, sa renunt? 5. Exista posibilitatea ca asa cum vorbeste cu mine, sa o faca si cu ceilalti pe mess si sa fie ceva distractiv pentru ea?happy

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

1. Da te place, dar nu vrea sa iti arate! Asa suntem noi, putin mai orgolioase!
2. Pai te trateaza un pic cu indiferenta sa vada cum reactionezi, te incearca!
3. Nu o lasa! pentru ca probabil o vei pierde! Vorbeste cu ea, nu neaparat despre voi doi. Unei fete ii place sa fie ascultata, indiferent ce zice, ascult-o! Arata-i ca iti pasa!
4. Daca va fi un raspuns negativ, parerea mea este sa renunti! Dar daca nu poti si nu poti, mai lasi un timp sa treaca, in acest timp o tratezi si tu cu indiferenta, sa nu creada ca esti mort dupa ea!
5. Exista posibilitatea, dar daca spui ca si la scoala te priveste frumos si te saluta nu cred ca e o distractie doar asa pe mess. eu cred ca te place dar nu prea vrea sa iti arate!
Bafta :**:*

| ManDala explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

"1. Da te place, dar nu vrea sa iti arate! Asa suntem noi, putin mai orgolioase!" si ce ar trebui sa fac ca sa imi arate?

| ManDala explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Si apropo, acum daca i-am spus ca o plac si nu ma baga in seama, ar fi mai bine sa o las 1-2 zile sa vad daca da vreun semn? daca ma place si ea nu ar fi normal sa imi spuna sau macar sa intre iar in discutie cu mine dupa asta?

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru ManDala):

Pai trebuie sa o faci sa aiba macar putina incredere in tine! O sa iti arate ce simte pentru tine atunci cand va crede ea ca e bine.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru ManDala):

Poate ca in sinea ei e fericita pentru ca i-ai spus ce a vrut sa auda: O placi! si daca o lasi o zi doua s-ar putea dupa aceea sa creada ca ti-ai batut joc, ca nu te intereseaza de fapt! dar ar fi bine si sa incerci. poate va face ea primul pas si va intra in discutie cu tine.

| ManDala explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

De fapt am vb cu ea acum si i-am spus ca tin la ea dar mi-a spus ca nu se astepta la asta si am primit "nu simt ce simti si tu", dupa am spus ca am mintit in legatura cu ce am marturisit. acum mi-e clara treaba. Deci pot fi sigur 100% ca nu ma place nu? Chiar de a facut acele gesturi! I-am zis ca oricum un baiat de varsta mea nu se poate uita la o fata de varsta ei si a zis ca oricum si ei ii place sa profite de3 baieti,sa rada de ei thinking Ce sa cred? Chiar nu ma place si se poate sa ma placa ca pe un amic desi nu prea vorbim dar totusi im izambeste, ma priveste? Am nevoie de ajutor mai mult, contactati-ma pe id de mess : chandy.robert@yahoo.com!

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru ManDala):

Noi nu avem cum sa te ajutam mai mult de atat.Totul depinde numai si numai de tine! Noi fetele avem intotdeauna un fel de scut,ca sa zic asa. Atunci cand ne simtim atacate,incercam sa ne protejam. Tocmai de aceea ti-a spus si ea ca ii place sa profite de baieti,sa rada de ei,sa te puna in tema. Ca in caz ca vrei sa profiti de ea,isi va da seama si ti-o va lua inainte! Ti-am spus eu cred ca te place, dar totul depinde de tine cum o abordezi. Dar exista posibilitatea sa te placa si ca pe un amic, asta nu stiu, pentru ca nu sunt langa tine sa vad gesturile ei.

12 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

Probabil la varsta noastra nu realizam inca ce ne dorim cu adevarat, poate nici ea, sau tu.
Internetul nu e totuna cu viata reala. Acolo putem vorbi vrute si nevrute.
Depinde cum vezi si tu lucrurile despre ea, poate iti place atat de mult, incat te-a orbit si nu mai gandesti limpede. Asta e iubirea.

Ar fi de preferat sa fie sentimente reciproce. Altfel, n-are rost sa insisti, pentru. ca ai parea disperat, si ai deveni totodata respingator.

Nu stiu daca ai facut bine sa recunosti ca o placi. Poate a fost prea devreme. daca nici nu prea comunicati. Pe mess aveai ocazia s-o cunosti, sa intri sub pielea ei, sa-i faci complimente si sa-ti faci o parere mai clara despre cum gandeste ea.
Faptul ca nu mai vorbeste cu tine poate e din pricina ca s-a cam speriat sau e confuza.
Ai putea sa intrebi colege sau colegi de-ai ei daca are prieten sau daca te place, sa-i lasi un offline pe mess sa-i spui ca nu vrei nimic de la ea decat sa fiti amici sau poate s-o inviti la un suc. Cine stie. poate se va razgandi.
Sper ca ti-am fost de folos. Bafta!happy

| Negative a răspuns:

Sa-ti raspund cat mai pe scurt...
Ea acum ori isi pune ordine in ganduri[analizeaza cum ar fi o relatie cu tine, fara tine...chestii din astea], ori se gandeste cum sa nu te raneasca.Cred ca e prima varianta,apoi,daca ti-a zis ca nu,aia e, nu continua, o sa te creada vreun maniac sau ceva`n genu...mai bag-o in seama nitel din cand in cand, si la 5 e o posibilitate destul de mica,dar sunt fete care fac asta,ma rog,ca sa mai treaca timpu, sa vina moartea si mna, PA!laughing

| printsesha4geo a răspuns:

Pai nu prea stiu ce sa spun.ori te place si e si ea timida, ori nu vrea sa te raneasca.sa stii ca e posibil sa faca asa cu baieti.ca si mie imi mai place sa ma joc asa cu ei chiar daca imi place de ei sau nu.eu cred ca trebuie sa te duci la ea sa o intrebi daca te place si te lamuresti.si un sfat sa nu mai pui atat suflet pentru ca tot tu o sa suferi

| shawol a răspuns:

1. Da te place. dar sper ca nu vrei sa vina ea la tine sa ti ceara sa iesiti in oras
2.Probabil fiindca vede ca tu nu reactionezi si crede ca nu o placi
3.Nu o lasa! tine te de ea pana se va satura de tine(am glumit). ia ti inima in dinti si spune i ca o placi. la inceput va fi putin surprinsa dar dupa va vb cu tine
4. Daca ai raspuns negativ, mai bine las o vreo 3-4 zile: se intoarce ea happy
5.Nu prea cred. daca se intoarce numai ca sa te vada pe tine inseamna ca simte ceva pentru tine. Succes la agatatwinking

| ManDala explică:

Daca are cineva timp sa imi mai acorde cateva sfaturi, sa avem o discutie ceva mai complexa sa adauge id meu de mess : chandy.robert! Va multumesc tuturor oricum

| LittleAngel19 a răspuns:

Buna...sa stii ca m-a impresionat povestea ta, adica si la mine este cam la fel. Eu ca fata fac exact acelasi lucru cand il vad pe el pentru ca il plac si de aia si cum esti tu asa este si el...eu totusi cred ca ma place dar nu prea stie cum sa imi arate. Oricum, revenind la tine, poate ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa ii arati ca o placi. Nu o lasa sa iti scape pentru ca o sa o pierzi si o sa regreti ca nu ai actionat cand trebuie. Vorbeste cu ea, invit-o la plimbare, la un film ceva, daca si ea te place va fi incantata si poate o sa iti dea seama ca o placi.bafta