| DizzyXD a întrebat:

Pana acum nu am avut nici un prieten si am 16 (sau dat cativa la mine, dar nimic) si am cunoscut un baiat pe mess, el ma place dar mie nu stiu de ce mi-e frica sa am un prieten sad + ca ma simt eu ciudat fata de parintii mei straight face
Ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| Kame a răspuns:

Buna draguto :* pai am avut exact aceeiasi problema. am 15 ani si datorita iubitului meu care este mai mare am reusit sa trec peste toate astea.iti dau niste sfaturi care, in opinia mea sunt folositoare: in primul rand stiu cum este sa ai niste parinti extraordinari insa o data si o data trebuie s te maturizezi.pentru k atunci cand vei fi casatorita nu te gandesti la ei cand,, te iubesti cu sotul tau,,. sper ca nu te-am deranjat cu aceasta exprimare.in legatura cu baiatul. daca esti asa timida trebuie sa il cunosti cat de cat bine inainte sa te poti implica intr-o relatie. revenind la problema cu parintii care este f importanta.TREBUIE sa te maturizezi. daca te saruti cu iubitul tau nu este o crima.nu mai sunt vremurile de alta data.dar ai grija sa nu fie un nesimtit. daca este cauta altul! happy In concluzie este f ok sa ai un iubit dar alege-l pe cel care ti se potriveste si cu care ai ce sa discuti restul vor veni de la sine (tin sa mentionez ca si atractia fizica este importanta intr-o anumita masura) Sper din suflet k ti-am fost de ajutor

| DizzyXD explică (pentru Kame):

Deci la faza cu parantii mai nimerit :d
Multumesc de sfaturi :*

| Kame a răspuns (pentru DizzyXD):

A fost placerea mea Ti-am zis am trecut exact prin aceleasi lucruri. inca ma mai simt un pic ciudat fata de ei cateodata dar imi tot repet k trebuie sa-mi iau singura propriile decizii Ma bucur ca ti-am fost de ajutor! Multa baftawinking

| Adryanus94 a răspuns (pentru Kame):

E na acum mai toate fetele ca em prieten mai mare credeti ca va maturizati dar nu e asa va privesc prieteni dintr-un alt unghi si credeti, bine sunt unele care chiar
se maturizeaza.

| Kame a răspuns (pentru Adryanus94):

Nu ar trebui sa comentezi cv despre care nu stii. Iubitul meu da e mai mare cu 2 ani insa nu este genul care f**te si pleaca.asa ca imi permit sa dau niste sfaturi...Ori vrei sa fi ramas cu aceeiasi problema pana la 20 de ani?

| Adryanus94 a răspuns (pentru Kame):

Nu comentez doar am spus si citeste ultima parte sunt unele care chiar se maturizeaza nu era la general...si nu am spus de prietenul tau chiar nu ma intereseaza e ce gen de baiat e el. oricum si sfatul tau e bun.

8 răspunsuri:
| Adryanus94 a răspuns:

E NU te speria o sa iti gasesti tu unul banuiesc ca esti o fata draguta in plus iubiti nu se fac pe net si pe mess poate ai chiar la tine in clasa vreo unu care te place si e rusinos sa iti spuna si fata de ai tai trebesa te simti libera sunt cei mai buni prieteni

| DizzyXD explică (pentru Adryanus94):

Am in clasa numai fete laughing

| Adryanus94 a răspuns (pentru DizzyXD):

E na acum nu aveam de unde sa stiu.big grin dar dintr-o alta clasa sigur e unu care te place.big grin