| alone a întrebat:

Pana la ce varsta iti cresc sanii? Dupa 18 ani mai cresc? Daca da, ce trebuie sa fac sa-mi creasca mai repede? E adevarat ca dupa inceperea vietii sexuale te dezvolti mai mult?

8 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| lays a răspuns:

Mie mi-au crescut pe la 20, iar in privinta vietii sexuale nu stiu ce sa zic. Am o prietena careia i-au crescut super mult dupa ce a facut-o, insa la mine nu s-a schimbat nimicthinking

| Smarandica a răspuns:

O femeie se dezvolta pana la varsta de 24 de ani.Si nu neaparat dupa inceperea vietii sexuale te dezvolti mai repede. Depinde de la femeie la femeie. Am intalnit fete care au slabit foarte mult dupa ce si-au inceput viata sexuala si fete care s-au ingrasat de numa.

| aangelia a răspuns:

Nu-i adevarat. O femeie nu se dezvolta pana la varsta de 24 de aniwinking ci pana la 18-19 cel mult 20... Si da, inceperea vietii sexuale te ajuta sa te dezvolti (fund, sani), te ajuta sa scapi de burta si de cosuri. Nu ti-o incepe doar pentru asta, fii pregatita happy!

| irry a răspuns (pentru aangelia):

Te informez din studii oficiale efectuate ca nu varsta de 20 ani este cea maxima. Sanii se pot dezvolta si pana la 30 de ani.

| brosu a răspuns:

Există o metodă de a face sânii să mai crească, a fost prezentată într-o emisiune TV. Este vorba de un masaj, dar este bine să te informezi.
Asta cu începerea vieţii sexuale pentru a-ţi creşte sânii este ca o loterie în care de cele mai multe ori pierzi.
Decizia îţi aparţine.

| zuziknebuna a răspuns:

Ba nu este adevarata deloc faza cu viata sexuala, poate ca la unele fete se dezvolta fundul si sanii dar la altele nu este asatongue. Depinde foarte mult de organism pentru ca nu avem toate acelasi organismtongue...

| ivy_poise a răspuns:

Buna,

Te dezvolti atat cat este dispus organismul in functie de gena ta. E posibil sa te opresti din dezvoltat la 18 sau poti sa mai cresti pana undeva in jurul varstei de 25 de ani. Sanii la fel, totul sta in gena ta. Sunt sanse sa mai creasca si dupa varsta de 18 ani. Ca sa creasca mai repede, nu e o reteta anume. Ii poti masa, dar asta nu garanteaza nimic. La fel nici pastilele sau cremele care afirma asta. Ei cresc cat trebuie sa creasca. Daca iti incepi viata sexuala, vor aparea niste modificari, dar nu vizibile fizic. Cei care spun ca te dezvolti, e posibil sa isi fi inceput viata sexuala atunci cand erau in perioada de crestere. Dar nu e o garantie ca si la tine se va intampla la fel. Organismul e diferit, asa ca reactiile vor fi diferite.