| anonim_4396 a întrebat:

Parintii mei nu sunt de`acord cu prietenul meucrying

Ce sa fac ca sa le schimb parerea despre el?

Nici macar 1 sansa nu ii dau. macar sa iasa la un suc si sa vada ce fel de om e. nimic!

nu stiu ce sa mai fac! sunt cu el de aproape 4 luni de zile. si nu as putea renunta la el. il iubesc enorm. am mai pus problema de despartire tot din cauza parintilor mei si am ajuns aman2 sa plangem ca nu vrem sa stam unul fara altul. nu stiu ce sa mai fac...

Va rog ajutati`ma!
cryingcryingcryingcryingcryingcrying

Nu stiu ce sa mai fac!

Acum nici macar nu ma mai lasa sa ma intalnesc cu el. nici macar sa vb la tel!

Nu stiu ce sa mai fac ca nu mai suport!

Mai bine ma despart de el?

Da` nu rezist.crek daca ma despart de el ma omor!

Nu vreau sa fiu cu altcineva! crying Help Me Please! crying

Răspuns Câştigător
| dindu a răspuns:

Sunt intr-o situatie asemanatoare cu a ta.doar ca eu am deja 9 luni cu el ...in prima faza este normal sa plagi si sa disperi pentru crezi ca ti se rupe ceru.dar dupa aia stai bine si te gandesti ca pana la urma mai ai si alti prieteni.iar daca parintii tai nu vor sa mai auda de iubitu`l tau. intalneste`te cu el pe ascuns si spune-le ca iesi cu prietenii tai.este viata ta si nu merita sa te desparti de el daca il iubesti cu adevarat :*. sper ca te-am ajutat. fundita?puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu sunt de acord cu el atunci tu iesi pe ascuns sai le zici parintilor ca e viata ta aia daca esti majora, daca esti mica trebuie sa ii asculti.

| Libelle a răspuns:

Mda.Penultima fraza e cel mai tampit lucru pe care il zici.Arata cat esti de slaba.

Nu mori daca va"despartiti".Iti trebuie atitudine puternica,nu slabiciunea asta,plansul si "nu stiu ce sa fac"

Daca ei nu sunt de acord,ori au o problema cu varsta lui(si aici s-ar putea sa aiba dreptate),ori au pur si simplu idei fixe si s eincadreaza in tipicul parintilor care nu stiu sa comunice cu copilul lor.
care din ei e mai accesibil,care e mai intelegator cu tine, chiar intr-o mica masura? gandeste-te la asta si incearca sa-i comunici cat mai multe, macar incerci
dovedeste-le...siguranta pe ce zici, desi e greu la varsta pe care cred eu ca o ai,"dragostea"pentru ei nu e un argument, e un "val al tineretii" pe care nu il ia in serios.

| Jack a răspuns:

NU am citit numa primele randuri, mie cu poza care o ai la profil nu as fi de acord nici sa fi pruncu meu thinking laughing

| Whatthehell66 a răspuns:

Eduard am 15 ani. dar am demonstrat in mii de feluri ca stiu sa ma descurc ft bine pentru varsta mea. Eu vara asta am lucrat la un restaurant ca sa am banii mei si sa nu le cer parintilor. imi place sa fac totul cu mana mea. sa stiu ca am facut ceva ca sa obtin in schimb altceva. Acum cu banii stransi o sa merg cu prietenii mei la mare. de data asta au fost si ai mei de`acord sa merg dar fara prietenul meu. am zis ok. pentru ca el vine cu altcineva si tot ne intalnim. so. mersi la toata lumea pentru raspunsurihappy.

| eduardinoedy a răspuns:

Salutariwinking Pai trebuie sa intelegi ca nu poti multumi pe toata lumea. Parintii tai vor trebui sa se obisnuiasca cu prietenul tau. Chiar daca ei vor tipa la tine, tu fii foarte calma si spune-le ca esti o fiinta libera si fiecare are gusturile lui. Daca o ia razna situatia, suna la protectia copilului...si inca ceva sper ca ai cel putin 18 ani. Daca nu ai inca 18 ani, parintii au dreptul sa hotarasca pentru tine. Succes!

| andreea_6939 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, eu sunt cu el de 7 luni l iubesc enorm.nici pe mine parintii nu ma lasa ca sa fiu cu el, de aceea ma intalnesc cu el pe ascuns.nu stiu.Eu din cauza parintilor n'o sa ma despart de el, n'o sa uit toate clipele frumoase petrecute impreuna ...si noi ne'am certat f mult din cauza asta si aproape ne'am despartit,dar stim ca nu ne putem desparti fiindca ne iubim mult. Ar trebui sa vb cu unul dintre parintii tai, dar dac esti in aceeasi situatie ca mine ca nici nu vrea sa auda de el at nu stiu, trebuie sa se obisnuasca cumva, o sa observe ei candva ca n-are rost ca sa tot sa te manance cu fazele astea, ca oricum faci ce vrei. lUpta! nu te lasa! succes>big grin