| nikollee92 a întrebat:

Buna ma numesc Nicoleta si am si eu nevoie urgent de un sfat. O sa va zc povestea mea dar va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa mai fac.Am avut un prieten timp de un an si 7 luni dar de curand m-am hotarat sa ma despart de el deoarece parintii mei nu erau de acord cu el pentru ca este rrom. El nu este de acor cu aceasta despartire si ar face orice sa ma tina langa el... iar eu il iubesc enorm dar am gresit iubindu-l de aceea vreau sa repar acest lucru inainte sa fie prea tarziu.Acum am cazut intr-o depresie enorma si tot ce imi doresc este moartea.nu stiu cat mai pot suporta. El prefera sa ma vada moarta decat alaturi de altcineva sau fara el.Va rog ajutati-ma. Orice sfar imi poate fi de ajutor

Răspuns Câştigător
| divinuu a răspuns:

Doamne, rasismul asta.De ce ai gresit ca l-ai iubit? Crezi ca dragostea tine de culoarea pielii? Daca are o educatie si un comportament ok, nu vad ce e in neregula. Uneori e mai bine sa nu-ti asculti parintii(pentru binele tau). Dupa 1 an si 7 luni daca nu au luat nicio masura, nu stiu de ce ar face-o acum.Ca sa te raneasca mai tare? daca il iubesti si te iubeste ce va tine sa nu stati impreuna? Pune mana pe telefon, suna-l si zi sa va impacati. Uneori, impacarea este cea mai frumoasa experienta. Apoi, o veti putea numi "o iubire care a invins tot".
Bafta si ai grija.Impaca-te cu el, rar gasesti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.Nu-i da cu piciorulhappy

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Politia, Nicoleta, politia
Rromii sunt in stare de orice si nu cred ca sunt singura care ti-a spus asta. Ei au alte traditii, alte legi.Trebuia sa te fi gandit la asta de cand ai luat decizia sa fi cu el. E in stare sa iti dea foc la casa.Asa ca ia totul literar si fa plangere impotriva lui cerand protectie!

| Lora a răspuns:

Buna draga mea, eu cunosc un cuplu ea romanca, el rom la fel n-au fost acceptati de parinti dar au luptat pentru dragostea lor, iar acum sunt in Franta, la Paris lucreaza amandoi, stau impreuna si sunt fericiti! Spune-le parintilor sa nu mai faca discriminare si rasism, om e si el si are o inima mare pe care ti-a oferit-o toata tie! Pupici

| Anonima307 a răspuns:

Offf dragostea asta sad tu esti romanca, esti frumoasa...pe cand el e rrom straight face sunt o gramada de romani in lumea asta happy ar fi pacat de tine sa ramai langa el. E adevarat ca nu toti tiganii sunt la fel, dar majoritatea da sad

| Anonima307 a răspuns:

Divina:* -> cum adica uneori e mai bine sa nu asculti de parinti? esti batuta-n cap? parintii sunt oamenii care nu iti vor dori niciodata raul! adica sa iti lasi parintii pentru o cioara spurcata? ei ti-au dat viata, te-au imbracat, ti-au pus painea pe masa si tu cum ii rasplatesti? nu mai da "sfaturi" aiureawinking

| εїз a răspuns:

Ţiganii sunt întotdeauna aşa. Nu lua în seamă, stai liniştită. Hai să îţi zic ceva. De ce să te chinui tu, şi să plângi toată ziua, în loc să te duci într-un club ceva, să îţi faci viaţă, şi să trăieşti maxim?

| divinuu a răspuns:

Anonima, nu nu-s batuta in cap dar uneori parintii gandesc din alta perspectiva decat cea care ar trebui.Adica,ok se gandesc ca daca e un rrom prost care nu te merita, te bate sau altceva. Dar din moment ce nu a avut vreun gest de violenta(sper), cred ca ceea ce zic ei este cam nefolositor. E normal sa-ti dea sfaturi, doar sunt parintii tai. Dar pana la urma viata e a ta si tot tu iei deciziile. Daca tu esti rasista, e problema ta. A, si daca ramane cu el inseamna ca isi lasa parintii? Daca asta o face fericita, parintii ar trebui sa ii respecte decizia.Doar nu va ramane cu ei pentru tot restul vietii.

| divinuu a răspuns:

Si apropo. ea a zis ca il iubeste enorm.Nu cred ca e frumos ca i-ai zis cioara spurcata.Nu cred nici ca ti-ar conveni sa iti insulte in felul asta cineva prietenul.

| Larisa_4465 a răspuns:

Buna iubita eu am o relatie frumoasa cu un rom si ai mei la inceput nu erau de acord cu el dar am ramas cu el si pana la urma le am dovedit ca ne iubim enorm si nu au ce sa ne faca. Tu trebuie sa te gandesti daca faptul ca nu te lasa ai tai sa stai cu el este adevaratul mtv pentru care nu vrei sa mai fi cu el sau de fapt are si el anumite defecte pentru care tu consideri ca trebuie sa te desparti de el... daca il iubesti eu zic sa discuti cu el sa i spui ce nu iti convine la el si sa ramaneti impreuna pentru ca iubirea adevarata nu are piedici gandeste te bine daca ai tai nu l accepta doar pentru ac e rom fac o grsala pentru ca si ei sunt tot oameni, sunt intr adevar mai gelosi mai posesivi dar pot si ei sa iubeasca. sfatul meu nu renunta pentru un capriciu! te pup sper ca ti am putu fi de folos

| nikollee92 explică:

Am uitata sa specific... parintii mei au apelat la politie au luat masuri pentru trebuie asta...eu am cerut un sfat pentru a scapa de el.imi pare rau ca am gresit da asta e

| luluigm a răspuns:

Buna. Fata draga, dragostea va invinge intotdeauna. ai sa vezi. daca il iubesti cu adevarat si ti la el cu toata fiinta ta o sa treci peste orice greutate, asa ca i-ati inima in dinti, du-te si spune-i ca il iubesti si ca vei lupta pentru dragostea voastra pana la sfarsit. nu face vreo prostie fiindca viata asta e asa de frumoasa si nu trebuie irosita ci traita. succes