| BeYourOwnMaster a întrebat:

Patesc ceva daca mananc ciocolata cand am rubeola si fac baie din 2 in 2 zile?[scuzati categoria,dar am nevoie de un raspuns:d]

2 răspunsuri:
| nikname a răspuns:

Nu stiu daca patesti ceva daca mananci ciocolata...dar stiu ca baie nu se face, stiu ca e naspa fara sa faci baie dar asta e!

| Iustinian123 a răspuns:

Salut! Si eu am rubeola. Astazi mi-a aparut prima eruptie pe fata. Doctorul mi-a spus ca pot sa mananc orice si ca pot sa fac baie (in cazul varicelei nu ai voie sa faci baie). Singura interdictie pe care o am este sa nu ies din casa. Mi-a recomandat doar algocalmin pentru febra si paracetamolul pentru dureri de cap. In rest multa rabdare. Sanatate!