| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am 4 zile de cand am rubeola, ce ziceti e bine sa fac baie:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DAC a răspuns:

Nu, nu e bine, asteapta pana se incheie perioada!

9 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu, nu este recomandat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Categoria "Sanatate".

| karlittaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis"scuzati categoria" am adaugat intrebarea aici deoarece este cea mai vizionata categorie si aveam urgent nevoie de un raspunswinking

| anonim_4396 explică (pentru karlittaa):

Regulamentul si categoriile trebuie respectate.

| Speedmafia a răspuns:

Nu, nici sa iesi afara stai la caldura in casa ca sa-ti iasa toate

| PisicutaMea a răspuns:

Si eu am rubeola de luni, iar medicul mi-a recomandat sa nu fac baie cat timp mai am bubitele/petele pe corp.si eu vreau sa fac baie sa ma spal p cap(am parul lung)dar mai astept un pic.Deci te sfatuiesc sa nu faci baie acum mai rabda si tu putin

| karlittaa a răspuns (pentru PisicutaMea):

Bubite nu mai am. dar tot ma mananca pieleasad

| karlittaa a răspuns:

Ok.multumesc tuturorhappy

| NewTroll a răspuns:

Baie poti sa faci dupa ce au facut crustă toate bubitele...
Daca nu au facut crustă si faci baie o sa iti ramana cicatrici pe corp.