| anonim_4396 a întrebat:

Daca am rubeola de 4 zile pot face baie? Ce se poate intampla daca fac baie?

Răspuns Câştigător
| Đϋffγ a răspuns:

Baie poti sa faci dupa ce au facut crustă toate bubitele...straight face
Daca nu au facut crustă si faci baie o sa iti ramana cicatrici pe corp.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| WedDye a răspuns:

Nu este inca bine sa faci baie... Abia dupa ce trec toate bubitele poti face baie... in primi rand se pot infalama sau infecta [ si asa cum se vad pe exterior asa sunt si pe interiorul]
Mai asteapt cateva zile si de abia apoi poti face baie

| KillerWillBeBack a răspuns:

1)daca faci baiecand inca mai ai rubeola, poti muri (nu vreau sa te inspaimant dar am avut un caz)
2)daca ti neaparat sa faci baie, uda un prosop cu apa calduta (nu fiarta!) si umezeste-te usor.
3)dupa ce trece rubeola, asteapta cel putin 4 zile ca sa vezi daca intr-adevar au trecut!
Sanatate!