| Aandreeaa9090 a întrebat:

Pe 16, 22 si 23 mai am avut contacte sexuale cu iubitul meu. Azi, 3 iunie am facut un test de sarcina sa vad daca sunt gravida deoarece nu-mi vine ciclu (mentionez ca el vine la sfarsitul lunii sau la inceput) iar testul a iesit negativ. Stiti de ce nu mi-a venit nici pana acum ciclu? In ultimele saptamani am fost destul de stresata. Ppate fi din cazul acesta?

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti baiat sau fată?

| Aandreeaa9090 explică (pentru darrio2007):

Sunt fata oameni buni, am facut acest cont cu un nume fake ca sa nu mi se descopere identitatea...

| darrio2007 a răspuns (pentru Aandreeaa9090):

Esti vreun spion sau ai datorii in bancă? Primesti raspunsurile adecvate pentru numele pe care il ai aici.

| Aandreeaa9090 explică (pentru darrio2007):

Nu contează numele...ce problema ai tu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aandreeaa9090):

De ce nu ti-ai ales un nume de fata, macar stim ce sex ai.
Ma rog, stim ca sunt hermafroditi printre noi, de aceea te-am si intrebat, fiindca altfel nu este logic sa fii fata si sa alegi nume de baiat, ca tot sub anonimat puteai sa-ti pui nickname-ul Cezarica sau Mihaela.

| darrio2007 a răspuns (pentru Aandreeaa9090):

Conteaza, pentru ca spui ca esti fata dar aici ai nume de baiat. Asa ca ne pui in dilema cand spui de sex cu iubitul tau.
Prima data am crezut ca esti gay.

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ULTIMA partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile, va arata negativ, fiind facut inutil si eronat.

In cazul tau: ultima partida de sex a fost 23 Mai + 21 zile = 13 Iunie.
Asadar, testul il poti face abia dupa 13 Iunie, fiindca cel facut acum, a fost facut inutil si nu are cum sa arate realitatea, fiind facut mult prea devreme.

In ce priveste frecveta ciclului, tine un calendar in care sa-ti notezi zilele de ciclu, in fiecare luna. Venitul asta la inceut sau sfarsit de luna, pare a fii un ciclu de TIP NEREGULAT, care vine cand vrea el si dupa care nu poti estima ovulatie sau perioada fertila.

| Aandreeaa9090 explică (pentru Violleta2022):

Pe site scrie ca pot face testul dupa 2-3 zile

| Violleta2022 a răspuns:

Esti cumva hermafrodit?
Vad ca ai nickname de barbat, dar te prezinti ca femeie, deci ai putea ambele organe sexuale...si evident, poti ramane si "gravid", mai Cezar Mihai.

| Aandreeaa9090 explică (pentru Violleta2022):

Sunt fata, e un cont fake

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aandreeaa9090):

Cum adica este un cont fake?
L-ai furat de la altcineva?

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca am considera ca s-ar fi format sarcina in urma actului sexual intretinut in data de 16 Mai : exact in acea zi sau in una din zilele imediat urmatoare si atunci fiindca din acel moment si pana in prezent au trecut cel mult 17-18 zile se poate aprecia ca exista posibilitatea ca rezultatul NEGATIV al testul de sarcina sa fie de fapt FALS NEGATIV in proportie de 15-25 % fiindca NU au trecut cele minim 21 de zile fata de ziua in care a fost intretinut ultimul contatc sexual si asstel sa fi ajuns in perioada optima de efectuare a testului, cand rezultatul obtinut este valid, valabil si corect in proportie de peste 98-99%.
Celelalte 2 contacte sexuale intretinute in urma cu doar 11 si 12 zile nici nu intra in discutie. Din acest motiv urmatoarele teste de sarcina vor trebui sa fie facute din 2 in 2 zile in cazul in care pornirea menstruatiei in continuare va intarzia sa se produca. Probabil ciclul tau menstrual are caracteristica principala cea de a fi de tipul neregulat si in acest caz lungimea ciclului menstrual poate sa prezinte variatii care uneori pot fi mari sau foarte mari chiar si de de +/- 7-10 zile de la un ciclu la altul. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Faci test de sarcina după 21 de zile.

| Dandinelle a răspuns:

Testele standard sunt la 21 de zile. Gasesti si teste speciale care te ajuta sa afli mai repede.

| Aandreeaa9090 explică (pentru Dandinelle):

Am facut test de sarcina tip caseta fildas