| Aandreeaa9090 a întrebat:

Pe 16,22 si 23 mai am avut un contact sexual cu iubitul meu. Mie trebuie sa-mi vina menstruatia pe la SFARSUTUL LUNII SAU INCEPUTUL LUNII. Pe 3 iunie am facut un test de sarcina tip caseta fildas iar acesta a iesit negativ. Nici pana pe 4 iunie nu mi-a venit ciclu..Stiti de ce?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza (lipsei) informatiilor prezentate, se poate exprima parerea conform careia in cazul tau pot exista 2 posibilitati cum ar fi :
1.) Sa fi insarcinata in urma actului sexual care a fost intretinut in data de 16 Mai in cazul in care sexul a fost neprotejat si a si ajuns sperma in vagin. Chiar daca rezultatul testului de sarcina a fost negativ, acest rezultat poate fi eronat/gresit fiindca testarea a fost efectuata dupa trecerea a numai 18 zile de la data sexului amintit.
2.) Pornirea sangerarii menstruale poate sa intarzie fiindca ciclul menstrual este de tipul NEREGULAT si in astfel de cazuri, situatii uneori intarzierea poate fi destul de mare pana in 7-14 zile fara a exista o sarcina formatab si instalata in uter. Multa sanatate!

| Aandreeaa9090 explică (pentru corbulalbrosu):

Buna, am facut sex protejat si am fost foarte atenți, nu s-a rupt prezervativul sau ceva...

| Alexandra123girls a răspuns:

Stai linistită, probabil iti întârzie. Menstruatia nu ti vine mereu la timp