| LadyDeea998 a întrebat:

Pe 25 august am avut contact sexual neprotejat fara ejaculare intravaginala, a doua zi am luat escapelle ..Am avut vreo trei zile în care nu am putut mânca deoarece îmi era greață. ieri pe 3 septembrie am avut simptome de menstruatie dar in loc de sânge rosu era maroniu si mai putin! As putea fi însărcinată si escapelle sa nu si fi facut efectul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care administrarea pastilei s-a facut inutil, adica hormonii din ea nu au avut asupra a ce actiona in cazuI in care nu era posibila fecundarea ovulului, atunci acei hormoni in momentul de fata actioneaza in mod haotic in organism si produc dereglari masive si imense ale intregului sistem hormonal.Este posibil ca toate simptomele si transformarile din corpul tau sa fie provocate de efectele adverse ale acelei pastile blestemate.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei dupa 4-7 zile de la administrarea pastilei de a 2-a zi incepe o sangerare mai slaba cantitativ, formata de obicei aproape integral numai din sange, care se poate manifesta astfel cateva zile. Nu trebuie confundata cu menstruatia, deoarece aceasta se va porni de obicei la data la care ar fi trebuit sa se petreaca in mod normal sau cu o oarecare intarziere, imposibil de precizat.Probabilitatea de a ramane insarcinata dupa administrarea contraceptivului este foarte mica dar nu imposibila.

| Emilian65 a răspuns:

Simptomele de sarcina nu apar asa de repede. Ele apar la circa 3 saptamani de la actul sexual.

| Eduard196 a răspuns:

O sa avem un nepotel!

| qCrazyMan a răspuns:

Mai bine faci niste teste de sarcina si te duci la un ginecolog! Sper ca te-am ajutat big grin

| Io4 a răspuns:

Nu cred ca e cazul. Daca el nu s-a terminat in interior, a venit ciclu, chiar si mai putin, nu inseamna ca esti insarcinata. Pentru siguranta, stii ce trebuie sa faci. Un test, un control. Dar cred ca nu este posibil