| BeLLa_4677 a întrebat:

Mi sau intarit sanii ma dor, si ma doare si burta foarte tare. e posibil sa-mi vina menstruatia. asta ar cam fi perioada in care ar trebui sa vina? Am facut un test de sarcina pe la ora 17 si cv... si a iesit negativ. mai trebuie sa fac unu. dimineata?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

PM - premenstruale. Adică simptome ce apar înainte de a-ți veni menstruația.
Chiar dacă pe test scria că se poate face la orice oră din zi și din noapte, nu contează. El trebuie făcut după 21 de zile de la ultimul contact sexual neprotejat ca să afli rezultatul corect.

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

@Foxi ți-a cerut niște detalii importante pe care trebuia să ni le dai.
Pentru ca rezultatul testului de sarcină să fie concludent și corect, acesta trebuie făcut după 24 de zile de la actul sexual neprotejat cu urina de peste zi, și după 21 de zile cu urina de dimineață.
Durerile despre care ai vorbit tu sunt simptome PM, însă în cazul în care nu ai făcut testul atunci când trebuia, este foarte posibil să aibă alte cauze.
Baftă!

| BeLLa_4677 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Ce inseamna PM?

| BeLLa_4677 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Ce ins PM

| foxi a răspuns:

Ai facut sex neprotejat? Cand? Testul la cate zile l-ai facut?

| BeLLa_4677 explică (pentru foxi):

Vineri pe data de 21 si marti pe 25 da neprotejat testul l-am fac unu joi ...si unul azi (din acela care se face la orice ora)

| RoXxy a răspuns:

Normal e sa iti faci testul dimineata de cum te trezesti.Atunci e cel mai sigur. Fuga la farmacie pentru alt test!

| BeLLa_4677 explică:

Am facut sex pe 21 si 25 octombrie am fac testul pe 27 si azi pe 30 azi am fac k un test pe care scria la orice ora din zi sau din noapte

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru BeLLa_4677):

PM - premenstruale. Adică simptome ce apar înainte de a-ți veni menstruația.
Chiar dacă pe test scria că se poate face la orice oră din zi și din noapte, nu contează. El trebuie făcut după 21 de zile de la ultimul contact sexual neprotejat ca să afli rezultatul corect.