| Roxxu_1622 a întrebat:

Pe 8 martie mi. a venit ultima oara CM.Tot de atunci am hotarat sa fac si pauza la anticonceptionale(urmate de contacte sexuale neprotejate). De atunci nu mai mi. a venit CM si deja sunt aproape 2 luni de zile. Mentionez ca nu am nici un fel de simtome, uneori mici stari de rau(fara varsaturi) si dureri de burta premenstruale, insa fara nici in fel de rezultat. Aseara am facut si un test de sarcina rez a iesit negativ. Totusi ma gandesc dc mi. a intarziat atat de mult?! Am citit pe diverese site-uri ca poti fii gravida si fara simtome, si cu rez de test negativ. Voi ce parere aveti. La med meu ginecolog inca nu ma pot duce pentru ca nu sunt in tara. va multumesc! :*

3 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

E posibil sa fie sarcina chiar daca nu ai simptome dar poti face un test de sarcina cu prima urina de dimineata pentru ca urina de dimineata e cea mai indicata pentru ca are o concentratie mai mare iar testul iti va iesi corect pozitiv sau negativ. Asa scrie si pe ambalaj ca e indicat sa-l faci dimineata.

| ana_2556 a răspuns:

Nu ai mai luat nici anticonceptionale, si ai facut si neprotejat... Esti desteapta raaaauu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cazuri si cazuri. Daca ti-a iesit testul negativ incearca sa cumperi altul de la alta firma si sa il repeti. Si spui ca luai anticonceptionale. Alea se prescriu si trebuie luate dupa o schema ca ia si prietena mea. Trebuie sa faci pauza la un an sau ceva de genu. Nu poti lua la infinit ca pe urma nu mai poti face copii. In fine cred ca stii deja de asta. Ma gandesc ca poate nu ai luat cum trebuie si ai mai facut pauze ceva. I s-a intamplat si prietenei mele sa ii intarzie asa si n-a fost nici o problema. Fetele sunt foarte sensibile si daca si mai racesc acolo chiar ca se da totul peste cap.