| bmxrider23 a întrebat:

Pe la ce varsta incepe dorinta de a face sex la fete?
Hormonii influenteaza cu ceva?

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Depinde, acum vine de pe la 13-14 ani pofta de sex. Normal ca hormonii au infulenta. Si tot pe la varsta aia incep sa simta atractie fata de baieti.
Desi multe fete se masturbeaza si la 9 ani, deci placere sexuala au multe inca de dinainte daca din intamplare se descopera atingandu-si clitorisul cumva.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Depinde mult si de ecducatie, spre exemplu daca parintii isi lasa fata sa se uite la filme porno de prin clasa a 5 a normal ca acea fata o sa aiba ceva dorinte intime, o sa fie destul de curioasa sa vada ce se intampla daca face si ea sex, nu neaparat ca hormonii influenteaza foarte mult dar influenteaza si ei alaturi de educatia pe care i-o dau parintii.

| Mosotti a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Daca se descopera mai devreme punand mana pe clitoris fara sa vrea, si se excita, poate sa o faca de la 8 ani singura, deci functioneaza mecanismul, nu prea are mereu treaba cu educatia.
Dar daca nu se descopera si nu are tangenta cu asta, va simti mai tarziu pofta pur si simplu. Poate umele simt de dinainte excitatie, nu stiu, fara sa se uite la nimic, se ating, si au orgasme.

| Samariteanul a răspuns:

Logic ca hormonii influenteaza cu ceva. Tind sa cred ca esti baiat, si hai sa fim sinceri de la baiat la baiat avem nevoie sa ne masturbam de cand am ajuns la adolescenta datorita hormonilor, ok? Pe la varsta de 14-15 ai am observat eu.Dar sunt si cazuri speciale. Aveam o colega care intr-a 5-a intra la farmacii sa cumpere prezervative.Fiecare cu stilul sau big grin

| ClarissaIssuta a răspuns:

Depinde de fiecare fata. De obicei de la varsta adolescentei. Nu stiu, 14-15-16 ani. â Dar depinde de ea, de educatie si de antrajul in care se afla când isi va incepe viata sexuala. Sunt tot mai multe fete care isi incep viata sexuala la varste fragede, asta pentru ca au anturaje, aici ma refer la iubiti cu mult mai mari si la prieteni. Si da, hormonii influenteaza foarte mult in perioada adolescentei.