| anonim_4396 a întrebat:

Numai eu am ajuns la concluzia ca marea majoritatea a relatiilor dintre adolescenti sunt de tip sexual? Adica, eu sunt de parere ca. daca baietii nu ar fi avut acea dorinta de sex foarte puternica, nu ar mai fi fost la fel de multe relatii pe la varsta asta. happy

Si nu vi se pare ciudat cum de genul ala de baieti, confunda acea dorinta,,nebuna" cu iubirea? Adica ei vor sa stea langa o fata mai mult pentru ca ii excita laughing nu pentru ca o iubesc. Mai ales daca acele fete sunt mai... si ii lasa sa puna mana in zone mai intime. Poate si de asta fetele cu forme si mai proaste sunt mai apreciate. Si culmea e ca atunci cand se despart pe ei nu-i doare deloc. Si cica,, au iubit-o". Daaaaaaaaaaaaaa... sigur.

Voi ce credeti? Nu vi se pare ciudat cum se facea acea confuzie? laughing Si credeti ca mai erau la fel de multe relatii daca hormonii nu-si faceau efectul cam pe la varsta asta?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E greu de controlat ceva ce e total nou in creierul unui baiat aflat la pubertate care este bombardat de hormoni si testosteron,simti o dorinta foarte puternica si foarte greu reusesti sa o poti controla rational,multi nici nu cunosc ce inseamna iubirea asa ca spun ca dorinta sexuala =iubirea,scopul biologic al omului este sexul de asta mai mereu ne gandim la sex pentru ca asta e scopul genelor noastre sa se autocopieze mai departe,asta in inseamna ca nu iubim, de multe ori fetele aleg badbpys si baga baieti cuminti in lipsa prieteniei, ce te faci cand stai cu una anii de zile si e cu altul a doua zi? hai sa nu fim rai eu unu nu cred in iubirea feminima ca exista da ca aia masculina exista sunt dovezi destul de multe rata sinuciderilor, faptul ca isi uita iubita poate chiar niciodata etc ca exista badboys care va plac voua e altceva dar iubirea unui barbat parerea mea nu o poate simti o femeie, paste fericit

| mihai69 a răspuns:

Și crezi că acu' o sută de ani era altfel? Doar că atunci era ceva mai greu să se ajungă și la „consumarea" relațiilor la vârste la fel de fragede ca azi.

| Mosotti a răspuns:

Erau la fel de multe relatii, ca asa cum fetele plac pe baieti in aceiasi masura, asa si ei le-ar fi placut si daca nu aveau dorinta aia asa puternica de sex.
Se rezumau la dorinta aia care era, si tot urmareau sa le f.
Daca nu aveau dorinta deloc, atunci da, erau mai putine relatii, si anume cu aia care nu urmareau neaparat sexul, ci relatia sentimentala, emotionala si atat.

| LexiEla a răspuns:

Nu poti da vina doar pe baiat. si fetele au vina lor. Relatiile sunt reciproce, ca altfel s.ar numi viol

| Robert_Roby_2003 a răspuns:

Nu este asa, un neam de al meu avea 15 ani cand si-a facut o iubita si a stat cu ea pana la 26 de ani. si se iubeau inca de atunci, de cand erau mici. Eu sunt baiat si am o iub de 13 ani.O iubesc foarte mult si tin mult la ea... Si nu vreau doar sex de la ea eu vreau sa se simta bine langa mine si sa se simta iubita. Deci mai sunt si adolescentii care iubesc cu adv nu care vor numai sex!

| Nemessys a răspuns (pentru Robert_Roby_2003):

Citeste mai bine prima propozitie.
Pentru tine,,, marea majoritate", inseama,, toti"?