| butt3rfly16 a întrebat:

Pe scurt: o relatie de 2 saptamani, au inceput testele si sesiunea si el nu mai dadea niciun semn.Eu il sunam, ii dadeam mesaje si nu imi raspundea..deja incepeam sa ma agit,ma gandeam la ce e mai raucrying Nu am mai comunicat deloc cateva zile, el avea activitate pe retelele de socializare, deci isi gasea 5 minute liberesadMi.a raspuns la un mesaj intr.un final in care mi-a spus ca trebuie sa ne vedem sa vorbim ca nu e ok intre noi dar nu putea atunci.A spus ca ma va suna el cand sa ne vedem.Noi nu mai comunicam de atunci,nu mai stiu nimic de el si am o stare din care nu stiu cum sa mai ieees sadParca tot astept sa dea un semn,sa ma caute dar pe cealalta parte stiu ca nu se va mai intamplacrying.Imi pare rau ca nu stiu ce am facut,de ce suntem asa si nu stiu ce ar trebui sa fac? Luni intru si su in sesiune, nu stiu daca sa astept sa termine si el, daca ma va mai cauta sau daca pur si simplu totul e terminat de mult si eu sper la o minune.Un sfat va rog. Vreau sa ies din starea aceasta si sa stiu ce trebuie sa fac pe mai departe.Multumesc.Fundita happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ca si tine, el este acum ocupat cu scoala. Dupa accea, daca nu va avea alta varianta mai buna, te va cauta.

| Dariusuu a răspuns:

Tu nu ai ce face altceva decât să aştepţi să vezi ce e în capul lui, cum gândeşte şi ce anume vrea să facă mai departe.
Probabil că e stresat şi nehotărât aşa că aşteaptă.

Te pup.

| Darkmagic a răspuns:

"O relatie de doua saptamani"?

Pff...
Aia n-a fost "relatie", a fost bataie de joc... sad
Ai ales un retard care si-a batut joc de tine, si acum se ascunde la adapostul sesiunii.
Uita-l, ocupa-ti timpul cu altceva, vorbeste cu oamenii, citeste, etc, si o sa dispara senzatia.
In doua saptamani NU se naste o iubire, mai ales pentru un nimeni in drum, care nu a gasit 2 minute necesare pentru un "Mi-e dor de tine Fluturas"...

| dragodana a răspuns:

Salut! Cand fostul mi-a zis:" nu te mai vreau, dar o sa-ti dau telefon sa vorbim", am inteles ca totul se terminase.Bine inteles ca nu a dat niciun telefon. Avusesem o relatie de 4 ani, dar, cu greu, am mers mai departe.
Ti-am impartasit asta pentru ca tipul nu te vrea.Gata,s-a terminat.DAR vrea sa te tina de fraiera.Adica un loc cald in care sa revina in cazul in care nu merge relatia pe care o are acum si sa-ti spuna ca a fost in sesiune si alte minciuni.In 2 saptamani nu se nasc cine-stie-ce sentimente.
Hai ca nu e sfarsitul lumii.Concentreaza-te pe sesiune si baga-l in origini.Nu te merita.
Ca sa treci peste poti sa te vezi cu prietenii, sa vezi un film, sa faci o activitate care nu il implica pe el.
Bafta in sesiune si mergi mai departe singura sau cu un alt baiat(sunt multi pe lumea asta).

| Hαppiηеss a răspuns:

Eu cred ca mai de graba nu mai este interesat de tine, altfel cat de ocupat ar fi fost si-ar fi facut timp macar un minut ca sa dea un telefon sau un mesaj.
Nu il mai cauta nici tu, treci peste iti vei gasi pe cineva mai serios care va tine la tine.
Mult noroc!

| SebastianCMT a răspuns:

Poate ca tipul de om ocupat si care vrea sa invete mai mult. Nu iti pune sanse niciodata din prima in nici o relatie. AI rabdare sa cunosti persoana si sa treaca ceva timp

| tmlwvw a răspuns:

Incearca sa nu te mai gadesti la el, gaseste-ti ocupatii care sa nu-ti permita sa faci pauze prea mari pentru a te gandii la el