| Swal a întrebat:

Pentru a fi dezamagit de cineva, acea persoana trebuie sa te fi amagit deja?

6 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Nu neaparat.

| Felys a răspuns:

Da,probabil tu ti-ai format o parere deja, ti-ai pus anumite sperante in persoana respectiva si s-a dovedit ca nu e asa cum ai crezut initial, un strain nu are cum sa te dezamageasca pentru ca orice ar face nu iti pasa, tot o persoana apropiata te poate dezamagii sau nu, depinde de asteptarile tale asupra comportamentului respectivei/respectivului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt, terminallyCapricious are dreptate. Se pare ca tu nu intelegi ce incerca el sa iti spuna. Asteptarile pe care le ai de la cineva tin si de cum percepi tu acea persoana, asa ca, cineva te poate dezamagi prin prisma parerii tale gresite despre el/ea. In acest caz, nu te-a amagit nimeni, asteptarile tale de la acea persoana au fost prea mari si nu s-au bazat decat pe ce crezi tu despre ea/el.

| Omori a răspuns:

Mai degraba te-ai amagit singur.Nimeni nu te poate amagi atat timp cat tu nu ii dai voie sa faca asta.

| Swal explică (pentru Omori):

Eu cand nu inteleg ceva, tac. Tu cand nu intelegi ceva, faci pe desteptu'

| Omori a răspuns (pentru Swal):

Cred ca a doua parte ti se potriveste mai bine decat mie.
Ai pus o intrebare iar eu ti-am lasat parerea mea.Nu cred ca exista vreo regula care imi impune ca trebuie sa gandesc la fel ca si tine.